کد خبر : ۲۷,۶۳۴
۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۰:۱۳
پس‌لرزه ها در گناوه به ۱۳۷ مورد رسید
خارگ نیوز: با گذشت سه شبانه روز از وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری پیش از ظهر روز یکشنبه ۲۹ فرورودین ماه در شهرستان گناوه ، ۱۳۷ پس لرزه رخ داده‌ است.
به گزارش خارگ نیوز، نخستین پس‌ لرزه در شهرستان گناوه  ساعت ۱۱ و ۲۵ دقیقه با قدرت ۴.۵ ریشتر در ۲۹ فروردین ماه رخ داد و آخرین آن تاکنون با  ۳.۷ ریشتر  در عمق ۲۰ کیلومتری و ساعت  ۷:۱۰ دقیقه روز چهارشنبه یکم اردیبهشت به ثبت رسید.
 
بزرگترین زمین لرزه ثبت شده از ساعت ۱۳ روز سه شنبه تا ۷:۱۰ دقیقه صبح چهارشنبه بندرگناوه در ساعت ۲۲:۲۵ دقیقه سه شنبه شب به بزرگی ۴.۴ ریشتر به وقوع پیوست که خسارتی در برنداشت.
 
به رغم پس لرزه های شب گذشته مردم بندر گناوه، شب به نسبت آرامی را پشت سرگذاشتند، طوریکه مردم این شهر  بر خلاف ۲ شب‌ پس از زلزله که در حیاط می‌خوابیدند سه شنبه شب را در داخل اتاق‌ها به استراحت پرداختند.
 
اما در روستاهای گناوه مردم همچنان شب گذشته را در چادر و حیاط منازل خود سپری کردند.
 
 وقوع زمین لرزه ۵.۹ ریشتری در شهرستان گناوه به رغم شدت و قدرت بالای آن اگرچه خسارت زیادی در برنداشت اما بر روند زندگی مردم این منطقه اثرگذار شده و نگرانی آنان را دربرداشته است.
 
طبق اظهارنظر کارشناسان مربوطه وقوع پس لرزه های روی داده امری طبیعی است و  مردم نگران نشوند ولی مراقب باشند.
 
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر در ساعت  ۱۱:۱۱ روز یکشنبه در ۲۸ کیلومتری شهرستان گناوه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد و تخریب دیوارهای خانه‌ها، ریزش کوه، شکستن شیشه‌ها و اثاثیه منازل مردم و مصدومیت ۶ نفر شد. 
 
شدت این زلزله در استان های خوزستان ، کهگیلویه و بویراحمد و فارس نیز احساس شد.
 
هم اینک خدمات زیرساختی از جمله ، برق ، تلفن ثابت و اینترنت مناطق زلزله زده برقرار است.
کلیدواژه ها: زلزله گناوه گناوه 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید