کد خبر : ۲۷,۶۰۷
۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۸:۳۱
۲۰۰ محفل قرآنی خانوادگی همزمان با ماه رمضان در دشتی برگزار شد
خارگ نیوز: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی گفت: ۲۰۰ محفل قرآنی خانوادگی در پنج شب اول ماه رمضان در این شهرستان برگزار شده است.
به گزارش خارگ نیوز، حمید زارعی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: قرائت قرآن با عنوان محلی «مقابله» آیین ویژه ماه مبارک رمضان است که هر شب یک جزء از این کتاب آسمانی توسط قاریان خوانده می‌شود.
 
زارعی افزود: با شیوع ویروس کرونا و پیشگیری از همه‌گیری این ویروس برگزاری این آیین به صورت حضوری در مساجد امکان‌پذیر نبوده و به همین دلیل خانواده‌های شهرستان دشتی به صورت خودجوش و با همکاری موسسات قرآن و عترت در دو سال اخیر به برگزاری این مراسم پرداخته‌اند.
 
وی با اشاره به اینکه آیین مقابله با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از سوی خانواده‌ها برگزار می‌شود، افزود: این محفل در پنج شب اول با حضور خانواده‌های دو نفره تا هشت نفره شهر خورموج برگزار شده است.
 
زارعی اضافه کرد: بیماری کووید ۱۹ در کنار ضربه به حوزه فرهنگ و هنر، برگزاری آیین‌ها و مراسم‌های معنوی را نیز با مشکل مواجه کرده که با توجه به نگاه ویژه مردم، این موضوع کمرنگ بوده است.
 
وی ادامه داد: ترویج فرهنگ علوم دینی و قرآنی باعث تشویق و ترغیب کودکان و نوجوانان به انس با قرآن در کنار والدین از سنین پایین می‌شود .
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید