کد خبر : ۲۷,۶۰۳
۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۸:۲۳
ایجاد یک مجتمع بزرگ قرآنی در بوشهر ضروری است
خارگ نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: ساخت و تجهیز یک مجتمع فرهنگی قرآنی برای برگزاری برنامه‌های آینده فرهنگی و دینی در این استان ضروری است.
به گزارش خارگ نیوز، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری روز سه‌شنبه در نخستین نشست شورای فرهنگی عمومی استان بوشهر در سال ۱۴۰۰،که به صورت ویبینار برگزار شد اظهار کرد: با اینکه بوشهر نخستین پایتخت قرآنی کشور است، اما از مکانی مناسب برای برگزاری نشست‌ها و برنامه‌های قرآنی محروم است و لازم است برای تامین چنین فضایی اقدام شود.
 
وی یادآورشد: این اقدام می‌تواند با محوریت اداره کل اوقاف و امور خیریه و اختصاص یک زمین به ساخت مجتمع قرآنی و با استفاده از اعتبارات استانی و ملی انجام شود.
 
صفایی بوشهری  با اشاره به اهمیت شناساندن ظرفیت قرآنی بوشهر در سراسر کشور، از برگزارکنندگان ترتیل‌خوانی ویژه ماه مبارک رمضان و پخش تلوزیونی آن خواست در پس زمینه این مراسم عنوان شود که این برنامه از پایتخت قرآنی بوشهر پخش می‌شود تا این  جایگاه  بوشهر هر چه بیشتر شناخته شود.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به برگزاری شورای فرهنگ عمومی استان به صورت منظم و ماهانه در سال ۹۹، گفت: بوشهر از محدود استان‌های است که ۱۲ جلسه در سال گذشته برگزار کرده است که نشان دهنده توجه مسئولان آن به مسائل فرهنگی است.
 
استاندار بوشهر در ادامه این نشست گفت: باتوجه به امکانات و زیر ساخت‌های موجود در استان، تلاش می‌شود با همکاری دستگاه‌های مختلف، شرایط ایجاد مجتمع فرهنگی و قرآنی در بوشهر فراهم شود.
 
عبدالکریم گراوند افزود: توسعه گردشگری قرآنی در استان ظرفیت خوبی دارد و تلاش می‌شود با محوریت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، زمینه برای تحقق این مهم فراهم شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید