کد خبر : ۲۷,۵۹۵
۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۲۷
کاهش ۵۲ درصدی خرید گندم در بوشهر
خارگ نیوز: مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر گفت: تا کنون ۱۲ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریده شده است یعنی ۵۲ درصد کمتر از زمان مشابه پارسال.
به گزارش خارگ نیوز، سید محمد هاشمی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، بیان کرد: خرید گندم در این استان از ۱۴ فروردین در ۱۲ مرکز خرید آغاز شده است و تاکنون  ۱۲ هزارتن محصول از گندمکاران خریده شده است.
 
او ادامه داد: پارسال در همین مدت ۲۶ هزار و ۹۲۵ تن گندم از کشاورزان استان تحویل گرفته بودیم. بنابراین تا کنون با کاهش ۵۲ درصدی خرید این محصول رو به رو هستیم.
 
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر عنوان کرد: قیمت پایه خرید گندم معمولی چهار هزار و دوروم چهار هزار و ۲۰۰ تومان است و تا کنون ۴۵میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بابت خرید این محصول به حساب کشاورزان واریز شده است.
 
هاشمی افزود: پیش بینی شده است امسال ۶۶ هزارتن گندم از کشاورزان استان خریده شود که نسبت به پارسال کاهش ۵۰ درصدی خواهد داشت.
 
کاهش بارندگی باعث شده که برداشت گندم از کشتزارهای استان بوشهر کم شود. مسئولان سازمان جهاد کشاورزی این استان می‌گویند کاهش بارش‌ها باعث شده بیش از ۴۰ درصد مزرعه‌های گندم آسیب ببینند.
 
بر این اساس عنوان شده که از ۹۲ هزار هکتار مزرعه گندم دیم، محصول ۷۰ هزار هکتار قابل برداشت است و همچنین ۱۵ هزار و ۴۵۰ هکتار مزرعه گندم آبی هم با کاهش محصول رو به رو هستند.
 
سالانه ۱۲۰ هزار تن گندم در استان بوشهر مصرف می‌شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید