کد خبر : ۲۷,۵۶۸
۳۰ فروردین ۱۴۰۰ ۱۹:۰۲
تبدیل نشدن زلزله گناوه به فاجعه انسانی لطف و معجزه خدا بود
خارگ نیوز:‌معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: در حالی که بیمارستان‌ها درگیر بیماران کرونایی هستند لطف و معجزه خدا باعث شد این زلزله تبدیل به یک فاجعه انسانی نشود.
به گزارش خارگ نیوز، محمد تقی ایرانی، معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر ظهر امروزدر بازدید از روستاهای زلزله‌زده بخش مرکزی این شهرستان در شول در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، بیان کرد: دیروز ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه زلزله‌ای به وسعت ۵.۹ ریشتر در گناوه اتفاق افتاد با وجود اینکه ابعاد و شدت زلزله زیاد بود، ولی صدمات خسارات حداقل بود.
 
او ادامه داد: پس از وقوع زمین لرزه بلافاصله استاندار بوشهر با مسئولین مدیریت بحران استان، فرماندار گناوه، فرماندهی انتظامی استان، بسیج، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، هلال احمر، راه و شهرسازی و بنیاد مسکن جلسه‌ای تشکیل داد.
 
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر عنوان کرد: عوامل اجرایی برآورد‌های اولیه را انجام دادند و به زودی میزان خسارت را فرماندار گزارش خواهد کرد.
 
ایرانی افزود: پیگیری‌های لازم برای جبران خسارت‌های وارد شده به مردم روستا‌های گناوه انجام خواهد گرفت و به طور حتم بهتر از گذشته ساخته خواهد شد.
 
او ادامه داد: کمیته امداد از افراد تحت پوشش بازدید کرده است و خانواده‌های بی‌سرپرست مورد توجه ویژه قرار خواهند گرفت و خسارت‌های وارد شده به آن‌ها جبران خواهد شد.
 
 
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور دیروز در اولین ساعات بعد از وقوع زلزله با استاندارد تماس گرفتند و مسائل را رصد کردند، زودی گزارش کامل خسارت‌ها را به تهران و ستاد بحران کشور اعلام خواهد شد.
 
ایرانی بیان کرد: پس لرزه‌هایی که در حال رخ دادن است بر اساس اعلام ژئوفیزیک دانشگاه تهران خیلی پایین است هرچند مراقبت‌های لازم باید انجام بگیرد .
 
او عنوان کرد: هلال احمر از ساعت‌های نخستین زلزله تاکنون مشغول است و نیاز‌های اولیه به ویژه چادر را در اختیار زلزله‌زدگان قرار می‌دهد.
 
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر تاکید کرد: در وضعیت کرونا‌ی که بیمارستان‌ها درگیر بیماران کرونایی هستند با لطف و معجزه خداوند خسارات جزئی بود باید گفت خداوند ما را خیلی دوست داشت که این زلزله تبدیل به یک فاجعه انسانی نشد و این موضوع جای شکر دارد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید