کد خبر : ۲۷,۵۳۶
۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۹:۰۰
ترمیم فوری خسارت زلزله ۵.۹ ریشتری به تاسیسات و زیرساخت‌های گناوه / آمادگی لازم برای اسکان اضطراری
خارگ نیوز: فرماندار شهرستان گناوه با اشاره به وقوع زلزله ۵.۹ ریشتر در این شهرستان گفت: این زمین لرزه خسارت‌هایی به تأسیسات و زیرساخت‌ها وارد که با تلاش‌ تیم‌های تخصصی ترمیم شد.
به گزارش خارگ نیوز، غلامرضا مهرجو ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وقوع زلزله 5.9 ریشتر در گناوه اظهار داشت: پس از  این زمین لرزه، چند پس لرزه بین 4.5 تا 3.9 ریشتر شهرستان گناوه را لرزاند که نگرانی مردم را افزایش داد.
 
وی از اعزام تیم‌های ارزیاب به روستاهای زلزله‌زده گناوه گفت: در این واقعه برخی منازل روستایی دچار خسارت جزئی شد ولی احتمال خسارت به دامداران و دام‌ها در مراتع مناطق کوهستانی شهرستان گناوه دور از انتظار نیست.
 
فرماندار گناوه با بیان اینکه دامداران در نقاط کوهستانی مستقرند افزود: منتظر گزارش دقیق کارشناسان اعزامی به مناطق کوهستانی در خصوص خسارت احتمالی به دام‌ها هستیم.
 
مهرجو با بیان اینکه خسارت‌های جزئی به زیرساخت‌های مختلف وارد شد تصریح کرد: این مشکلات در کوتاه‌ترین زمان ممکن با تلاش‌ گروه‌های امدادی و تخصصی ترمیم شد و فعالیت‌ها به صورت عادی در حال انجام است.
 
وی از  آمادگی لازم برای اسکان اضطراری خبر داد و بیان کرد: در صورتی که پس لرزه‌ها ادامه داشته باشد اسکان اضطراری در استادیوم، زمین‌های فوتبال و پارک‌ها با رعایت دستورالعمل بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا فراهم می‌شود.
 
در همین حال سخنگوی ستاد عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به بازدید هوایی از منطقه آسیب دیده از زلزله گناوه خاطر نشان کرد: ضمن اعزام اتوبوس آمبولانس به گناوه، تمام آمبولانس‌های استان آماده‌باش هستند.
 
میثم بوستانی با بیان اینکه برخی گروههای اطراف گناوه ریزش کردند افزود: تاکنون 5 مصدوم مداوا شده‌اند و حال عمومی آنها خوب است.
 
وی، از اعزام تیم‌های ارزیاب و واکنش سریع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به منطقه زلزله‌زده گناوه خبر داد و بیان کرد: بالگرد اورژانس، اتوبوس آمبولانس و  آمبولانس‌های 115 اورژانس استان بوشهر به مناطق زلزله زده اعزام شدند.
 
سخنگوی ستاد عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: تا ساعت 13:31 دقیقه امروز 15 پس‌لرزه به وقوع پیوسته است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید