کد خبر : ۲۷,۲۷۵
۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۹:۴۳
برنامه‌های صدا و سیمای مرکز بوشهر در ماه رمضان
خارگ نیوز: مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر گفت: این مرکز در ماه مبارک رمضان، بیش از ۵٠ هزار دقیقه برنامه قرآنی و مذهبی پخش می‌کند.
به گزارش خارگ نیوز، سید حسین ناظر مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر با اعلام این مطلب بیان کرد: این مرکز در ماه مبارک رمضان، بیش  از ۵٠ هزار دقیقه برنامه قرآنی و مذهبی رادیویی، تلویزیونی، خبری و فضای مجازی در گستره استانی، ملی و فراملی پخش می‌کند.
 
او افزود: از این میزان ویژه برنامه ماه مبارک رمضان، ۳۳ هزار دقیقه در رادیو و رادیو نما، ۱۵ هزار دقیقه در تلویزیون و ٢ هزار دقیقه در خبر و فضای مجازی آماده پخش است.
 
مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر با اشاره به شرایط ویژه کرونایی ادامه داد: امسال برای دهمین سال پیاپی ویژه برنامه "نوای ملکوت"مشتمل بر ترتیل خوانی و جزء خوانی قرآن کریم، بارعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و بدون حضور مردم و آراسته شده با عکس‌های شهدای انقلاب اسلامی از حسینیه عاشقان ثارالله سپاه امام صادق به صورت زنده، قبل از افطار از رادیو و تلویزیون پخش می‌شود.
 
ناظر در خصوص پخش ترتیل خوانی و جز خوانی قران از امام زادگان و بقاع متبرکه استان گفت: امسال ویژه برنامه ترتیل خوانی و جزء خوانی قران از امامزاده محمد بن باقر بوشهر همه روزه بعد از سحر پخش خواهد شد.
 
او با اشاره به ۳۳ هزار دقیقه ویژه برنامه‌های رادیویی ماه مبارک رمضان از برنامه‌های "دم سحری" ویژه سحر، "بوی بهشت" ویژه افطار، ترتیل خوانی و جز خوانی قرآن، مجموعه نمایش‌های مذهبی روزانه، مجموعه "یکی از هزاران" و برنامه "تلنگر" و شب‌های قدر و دعای افتتاح و ابو حمزه ثمالی به عنوان بخشی از برنامه‌های رادیو بوشهر نام برد.
 
مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر با اشاره به ۱۵ هزار دقیقه برنامه تلویزیونی ویژه ماه مبارک رمضان از ویژه برنامه سحر با نام "اهل سحر" ویژه برنامه افطار با نام" ماه باران" ترتیل خوانی و جز خوانی قران با نام "نوای ملکوت" و همچنین ویژه برنامه‌های تفسیر قرآن با بیانات آیت الله صفائی بوشهری نماینده، ولی فقیه و امام جمعه بوشهر با عنوان‌های "بیکران نور" و "جلوه‌های نور" و ویژه برنامه "کیمیا" مجموعه بیانات آیت الله حسینی بوشهری عضو هیئت رئیسه و نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان و پخش فیلم‌ها و مستند‌های قرآنی و معارفی و زیرنویس از جمله برنامه‌های حوزه سیما است.
 
ناظر  با اشاره به نامگذاری امسال به نام "بوشهر پایتخت قرآنی جمهوری اسلامی ایران" گفت: امسال برای اولین بار برنامه تلویزیونی "ترنم وحی" مسابقه قرآنی ویژه خواهران و برادران کانون‌ها و موسسات قرآنی با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهیه و آماده پخش همه روزه در ماه مبارک رمضان است.
 
او با اشاره به ضرورت معرفی جلوه‌های آیینی و مذهبی مردم استان بوشهر در کشور گفت: در این رابطه بیش از ۲ هزار دقیقه خبر و گزارش ویژه ماه مبارک رمضان در حوزه خبر و فضای مجازی در گستره استانی ملی و فراملی پخش می‌شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید