کد خبر : ۲۷,۰۳۴
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۵۸
۸ شهرستان بوشهر قرمز، ۲ شهرستان نارنجی
اوضاع بوشهر چول‌تر شد!
خارگ نیوز: طبق برنامه ماسک وزارت بهداشت از امروز هشت شهرستان استان بوشهر در شرایط قرمز کرونایی هستند و ۲ شهرستان هم در وضعیت نارنجی.
به گزارش خارگ نیوز، دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: براساس گزارش نرم‌افزار سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان‌های گناوه، تنگستان، دشتی، کنگان و عسلویه هم از امروز چهارشنبه ۱۸ فروردین‌ قرمز شد.
 
دکتر سعید کشمیری افزود: بر این اساس شهرستان‌های دیلم، گناوه، دشتستان، بوشهر، تنگستان، دشتی، کنگان و عسلویه در وضعیت قرمز کرونایی و شهرستان‌های دیر و جم در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.
 
او ادامه داد: زمانی که شهرستان‌ها از نظر شیوع کرونا تغییر وضعیت می‌دهند، محدودیت‌های مرتبط با کرونا نیز به وضعیت جدید کرونایی تغییر می‌کند.
 
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر عنوان کرد: بنا بر تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در شهر‌های قرمز مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴، در شهر‌های نارنجی مشاغل گروه‌های ۳ و ۴ و در شهر‌های زرد و مشاغل گروه ۴ تعطیل است.
 
کشمیری گفت: رنگ‌بندی شهرها، روستا‌ها و جزایر، تابع رنگ شهرستان مربوط است.
 
چهاردهم فروردین شهرستان بوشهر نخستین شهرستانی بود که شرایط کرونایی آن قرمز اعلام شد. شانزدهم فروردین، دیلم و دشتستان هم در شرایط قرمز قرار گرفتند و عنوان شد شهرستان‌های گناوه، تنگستان، کنگان و عسلویه در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های دشتی، دیر و جم در وضعیت زرد کرونایی هستند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دیروز گفت:۲۰ درصد از کل افرادی که از ابتدای شیوع کرونا در استان به این ویروس مبتلا شده‌اند، در دو هفته اخیر شناسایی شده‌اند. به طوری که در پایان اسفند پارسال، ۲۰ هزار مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده بودند که اکنون به ۲۵ هزار مبتلا در استان رسیده‌ایم.
 
کشمیری پیش از این هم گفته بود، با اعمال محدودیت‌های کرونایی، رعایت اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی از دی‌ پارسال به غیر از شهرستان تنگستان همه ۹ شهرستان استان بوشهر در وضعیت آبی قرار گرفتند، اما با توجه به برخی عادی انگاری‌ها و سهل‌انگاری‌ها به تدریج رنگ کرونایی این شهرستان‌ها تغییر کرد.

نظرات بینندگان

محمود خرم آبادی
0
0

باسلام . نمیشه قبل از ورود مسافر به شهرهای استان ازشون تست گرفت و هزینه هم دریافت کرد


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید