کد خبر : ۲۷,۰۲۷
۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۸:۳۶
خارگ نیوز:رییس کل سازمان نظام پرستاری گفت: ما علاوه بر ۱۴۰ هزار پرستاری که در بالین مشغول هستند، ۶۰ هزار دانشجوی پرستاری از کارشناسی تا دکترا در دانشکده‌های پرستاری داریم، همچنین ۳۰ هزار پرستار داریم که در بخش مراقبت‌های در منزل به صورت جامعه نگر، مشغول به فعالیت هستند.
به گزارش خارگ نیوز، میرزابیگی، رییس کل سازمان نظام پرستاری اظهار داشت: ما علاوه بر ۱۴۰ هزار پرستاری که در بالین مشغول هستند، ۶۰ هزار دانشجوی پرستاری از کارشناسی تا دکترا در دانشکده‌های پرستاری داریم، همچنین ۳۰ هزار پرستار داریم که در بخش مراقبت‌های در منزل به صورت جامعه نگر، مشغول به فعالیت هستند.
 
وی افزود: در مقابل میانگین کشور‌ها که به ازای هر یک هزار نفر، حداقل بین ۴ تا ۸ پرستار دارند ما حدود ۹ دهم پرستار داریم، یعنی ما به ازای هر یک هزار نفر، کمتر از یک پرستار داریم.
 
میرزا بیگی تصریح کرد: درست است که در بیمارستان‌ها واکسن به صورت کاملا عادلانه در حال توزیع است اما خارج از بیمارستان سهمیه واکسن کرونا برای پرستارانی که در منزل از بیماران مراقبت می‌کنند، درنظر گرفته نشده است. از ۱۰۰ هزار دز واکسن، ۴۵ هزار دز واکسن، به نظام پزشکی تعلق می‌گیرد و پرستاران در صف آخر هستند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید