کد خبر : ۲۶,۹۶۸
۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۹:۳۴
تاخت و تاز کرونا در بوشهر/ ۲۰ درصد از کل مبتلایان در همین دو هفته شناسایی شده‌اند
خارگ نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت:۲۰ درصد از کل افرادی که از ابتدای شیوع کرونا دراستان به این ویروس مبتلا شده‌اند، در دو هفته اخیر شناسایی شده‌اند.
به گزارش خارگ نیوز، دکتر سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: در پایان اسفند پارسال، ۲۰ هزار مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده بودند که اکنون به ۲۵ هزار مبتلا در استان رسیده‌ایم. به این ترتیب ۲۰ درصد از کل مبتلایان از ابتدای شیوع همه گیری کرونا تا کنون، در دو هفته اخیر شناسایی شده‌اند.
 
او افزود: این آمار نشان دهنده رشد شدید و انفجاری بیماری است.
 
دبیرستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر عنوان کرد: با تغییر رنگ شهرستان‌های دشتستان و دیلم از نارنجی به قرمز، تعداد شهرستان‌های قرمز استان به سه شهرستان افزایش پیدا کرد، همچنین شهرستان‌های عسلویه، کنگان و تنگستان از وضعیت زرد به نارنجی و خطر تغییر یافتند که این نشان دهنده  افزایش تعداد مبتلایان در استان است.
 
کشمیری ادامه داد: در شرایط خطر و بحران باید از هرگونه تجمع مثل برگزاری جشن، فاتحه و هر مراسمی که باعث ازدیاد جمعیت در فضای سربسته می‌شود خودداری کرد.
 
او گفت: طبق گزارش‎های دریافتی تمامی افراد مبتلا شده در روستا‌ها و شهرستان‌ها به نحوی در این گونه مراسم‌، شرکت کرده بودند و اکنون به این بیماری مبتلا شده‌اند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر با بیان نحوه محدودیت‌های کرونایی در استان افزود: در شرایطی که رنگ شهرستانی از نظر شیوع کرونا قرمز می‌شود اصناف و گروه شغلی ۲، ۳ و ۴ باید تعطیل شوند.
 
کشمیری بیان کرد: در شرایط قرمز صنوف مورد نیاز از جمله فروشگاه مواد غذایی و تعمیرگاه‌ها باز خواهند بود و بقیه اصناف به مدت دو هفته تعطیل می‌شوند و پس از آن با توجه به شرایط موجود دوباره تصمیم گیری خواهد شد.
 
او در مورد نحوه تردد در شهر‌هایی با وضعیت قرمز بیان کرد: در شهرستان‌هایی با وضعیت قرمز تردد وسایل نقلیه با پلاک‌های غیر بومی و همچنین خروج پلاک‌های بومی از این شهرستان‌ها هر ۲۴ ساعت مشمول جریمه یک میلیون تومانی است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید