کد خبر : ۲۶,۷۲۶
۱۲ فروردین ۱۴۰۰ ۱۷:۱۸
برپایی جشن تولد در بوشهر ۷ نفر را کرونایی کرد
خارگ نیوز: معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: بی توجهی به دستورالعمل‌‌های بهداشتی و برگزاری جشن تولد در بوشهر منجر به ابتلای ۷ نفر به کرونا شد.
به گزارش خارگ نیوز، مهندس حمید حبیبی نیا معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان کرد: علیرغم همه توصیه‌ها باز هم شهروندان با حضور در مجلس عزاداری یا مراسم جشن خانوادگی و دورهمی باعث به خطر انداختن سلامت خود و سایر شهروندان می‌شوند.
 
او افزود: پس از اطلاع تیم رهگیر طرح شهید حاج قاسم سلیمانی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر نسبت به ابتلای فردی به بیماری کرونا در تاریخ دوم فروردین‌ بلافاصله اقدام به رهگیری افراد در تماس نزدیک با فرد مبتلا کردند که در آن مدت ۲ نفر از بستگان نزدیک با بیمار مثبت شدند.
 
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر ادامه داد: با ادامه رهگیری افراد، ۵ نفر دیگر تست سریع کرونای آن‌ها مثبت اعلام شد که مشخص شد همه آن‌ها در مراسم جشن تولد شرکت کرده‌اند، ولی حال عمومی مبتلایان خوب توصیف شد.
 
مهندس حبیبی نیا گفت: با عادی انگاری عموم و رعایت نکردن کامل شیوه‌نامه‌ها و توصیه‌ها مبنی بر برگزار نکردن هرگونه تجمع و  تردد نکردن بی‌مورد در مکان‌های شلوغ موارد ابتلا روزانه به کرونا در شهرستان بوشهر سیر صعودی بگیرد به نحوی که شاهد افزایش چشمگیر مراجعه افراد به مرکز غربالگری کرونا در مرکز خدمات جامع سلامت نبی اکرم (ص) جهت انجام تست PCR هستیم.
 
او بیان کرد: تجربه یکسال اخیر نشان داده که بلافاصله پس از افزایش آمار مبتلایان سرپایی به کرونا آمار موارد بستری در بیمارستان‌ها نیز افزایش می‌یابد که خود سبب بالا رفتن موارد فوق در شهرستان بوشهر خواهد شد.
 
معاون فنی مرکز بهداشت گفت: با بررسی آمار مبتلایان در هفته اخیر متوجه شدیم که موارد مثبت به کرونا از موارد تک نفر تبدیل به خوشه‌ای و خانوادگی شده است و این نشان‌دهنده شرکت افراد در مراسم‌ها، جشن‌ها و ... است.
 
مهندس حبیبی نیا عنوان کرد: با گرم شدن هوا و روشن شدن کولر‌ها در استان و تهویه نشدن هوا امکان سرایت و انتقال بیماری نیز افزایش می‌یابد، لذا اصل مهم تهویه هوا در محیط‌های اداری، منزل، سالن اجتماعات به‌اندازه استفاده از ماسک مهم است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید