کد خبر : ۲۶,۶۲۷
۱۰ فروردین ۱۴۰۰ ۱۶:۳۲
صادرات سیمان بوشهر فقط با موافقت استانداری امکان‌پذیر است
خارگ نیوز: استاندار بوشهر گفت: کارخانه‌های سیمان این استان موظف به تامین نیاز داخل استان هستند و فقط با اجازه حوزه عمرانی این استانداری امکان صادرات دارند.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر ظهر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان بوشهر با اشاره به فعالیت ۳ کارخانه سیمان در استان بوشهر عنوان کرد: نباید با صادرات سیمان، استان دچار کمبود و تنش در عرضه این ماده ساختمانی و آسیب شود.
 
او با تاکید بر تامین نیاز سیمان استان بوشهر از طریق سه کارخانه داخلی استان تاکید کرد: شرط صادرات سیمان از استان بوشهر اعلام رضایت حوزه عمرانی در تامین سیمان است.
 
استاندار بوشهر افزود: صادرات زمانی انجام می‌شود که نیاز داخلی از جمله پروژه‌های عمرانی و مایحتاج مردم به سیمان تامین شود.
 
گراوند با تاکید بر نظارت مستمر بر قیمت کالا‌ها و اجناس بیان کرد: با توجه به اینکه در سال جدید و آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم لازم است نظارت‌ها و بازرسی‌ها بر بازار افزایش یابد.
 
او با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت‌ها و توان برای ایجاد تعادل در بازار گفت: گرانی قیمت کالا آزار دهنده خانوار‌ها و مردم است که باید از همه توان و ظرفیت در جلوگیری از افزایش قیمت کالا‌ها استفاده شود.
 
استاندار بوشهر جلوگیری از ورود کالای قاچاق را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: تامین مایحتاج مردم در ماه مبارک رمضان از جمله برنج، مرغ، شکر و دیگر اجناس باید از هم اکنون مرد توجه قرار بگیرد و کمبود‌ها جبران شود.
 
گراوند با تاکید بر تعیین تکلیف پرونده‌های مرغداری‌های متخلف در تعزیرات حکومتی افزود: مرغداری‌ها که از سهمیه نهاده به قیمت دولتی استفاده می‌کنند نباید در تحویل مرغ به کشتارگاه‌ها تعلل کنند.
 
او با تاکید بر قطع تامین نهاده مرغداری‌ها که نسبت به تحویل مرغ به کشتارگاه‌ها امتناع می‌کنند بیان کرد: مرغ‌داری‌هایی که در چارچوب و ضوابط قانونی وزارت جهاد کشاورزی و صمت نسبت به توزیع و عرضه مرغ اقدام نکنند سهمیه نهاده آن‌ها قطع می‌شود.
 
استاندار بوشهر با قدردانی از همکاری دادگستری و دادستانی در برخورد با متخلفان اقتصادی گفت: مرغداری‌ها که حاضر به عرضه تولیدات خود به بازار نیستند با حکم قاطع قضایی مواجه می‌شوند تا بازار دچار تلاطم و التهاب قیمت نشود.
 
او بیان کرد: با مراکز عرضه مرغ که نهاده‌ها را تحویل گرفتند، اما در موعد مقرر مرغ تحویل ندادند برخورد قانونی می‌شود و سازمان صمت ضمن تعیین تکلیف این مراکز، سهمیه ماهانه آن‌ها را قطع کند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید