کد خبر : ۲۶,۲۸۷
۳ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۳۸
حضور مسافران و تردد در مراکز خرید بوشهر افزایش یافت
خارگ نیوز: رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با اشاره به افزایش حضور مسافران و تردد در مراکز خرید بوشهر گفت: موارد مثبت کرونا و موارد بستری در بیمارستان‌ها افزایش یافته است.
به گزارش خارگ نیوز، حسن فخرایی صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تاکید بسیار زیادی بر نرفتن به شهرهای پرخطر و عدم پذیرش مهمان از این مناطق صورت گرفته است ولی باز هم شاهد بی‌توجهی به این مسائل هستیم.
 
وی افزود: در روزهای گذشته فردی که مهمان فرزند پسر خود در شهر بوشهر بود پس از شرکت در جشن عروسی در یکی از تالارهای شهرستان بوشهر با بروز علائم بیماری کرونا به بیمارستان مراجعه نموده اما به علت درگیری شدید ریوی، در بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد.
 
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان کرد: خوشبختانه با اقدام به‌موقع تیم‌های ره‌گیری مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، ره‌گیری کامل افراد در معرض تماس نزدیک با فرد مبتلا توسط مراقبین سلامت انجام و با مثبت شدن نتیجه آزمایش ۱۱ نفر از اعضای سه خانواده همگی آن‌ها در شرایط قرنطینه خانگی قرار گرفتند.
 
فخرایی حال عمومی افراد در قرنطینه را خوب اعلام کرد و گفت: مایحتاج ضروری و غذای روزانه این افراد توسط یکی از بستگان این خانواده به آنان در درب منزل تحویل داده می‌شود.
 
وی با اشاره به افزایش موارد تردد در شهر بوشهر افزود: تجمع و تردد در شهرها از عوامل مهم افزایش ابتلاء به بیماری کرونا است و پرهیز از مسافرت و جابجایی عامل اصلی قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا شناخته‌شده است.
 
این مقام مسئول بهداشتی در شهرستان بوشهر ادامه داد: متأسفانه شاهد افزایش مسافرت‌ها به شهر بوشهر و تردد در مراکز خرید برای خریدهای نوروزی هستیم که این امر موجب افزایش موارد مثبت کرونا و موارد بستری در بیمارستان‌ها شده است.
 
وی تصریح کرد: برای رفاه حال شهروندان در روزهای تعطیل نوروزی ۵۰ درصد از مراکز خدمات جامع سلامت در شهرستان بوشهر با همه پرسنل و ظرفیت خود فعال و آماده ارائه رایگان خدماتی نظیر ره‌گیری و انجام تست تشخیص سریع کرونا برای افراد در معرض تماس نزدیک با افراد مثبت شناسایی‌شده هستند.
 
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: در صورت نیاز، خدمات مراقبتی توسط تیم مراقبت در منزل شامل پزشک عمومی و پرستار در منزل افراد مبتلا ارائه می‌شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید