کد خبر : ۲۵,۹۳۷
۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ۲۱:۳۱
هوای بوشهر در شرایط خطرناک قرار دارد/ بادوگردوخاک در روزهای پایانی سال
خارگ نیوز: گردوخاک باعث شده است که هوای نقاط مختلف استان بوشهر در شرایط خطرناک یا ناسالم قرار بگیرد.
به گزارش خارگ نیوز و بنا به اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بعدازظهر امروز میزان غلظت هوا در شهرهای بوشهر، دیلم و گناوه در شرایط خطرناک قرار گرفته  است. همچنین هوا در خورموج و عسلویه بسیار ناسالم و برازجان و کنگان ناسالم گزارش شده است.
 
صبح امروز نیز هوای دیلم، برازجان، خورموج و گناوه در وضعیت خطرناک، بوشهر در شرایط ناسالم و هوای کنگان و عسلویه در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.
 
در همین حال هواشناسی استان بوشهر نیز اعلام کرده است که از ظهر روز جمعه (۲۹ اسفند) تا پایان یکشنبه ( اول فروردین) به سبب وزش باد به  شدید شمال غربی، خلیج فارس به تناوب مواج خواهد بود.
 
پیش بینی شده است یکشنبه سرعت وزش باد روی دریا گاهی به بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا تا حدود ۲/۵ متر افزایش یابد.
 
هواشناسی استان بوشهر با اشاره به اختلال در تردد‌ها و فعالیت‌های دریایی در ساحل و فراساحل، از صاحبان شناورها به ویژه شناورهای سبک و قایق‌های صیادی خواست از تردد‌های دریایی غیر ضروری در این مدت خودداری کنند.
 
همچنین اعلام شده شنبه و یکشنبه در برخی نقاط به ویژه مناطق مرکزی و جنوبی استان شامل شهرستان‌های دشتی، تنگستان، جم، کنگان، عسلویه و دیّر وزش باد همراه با خیزش گرد و خاک رخ می‌دهد.
 
بنا به گزارش هواشناسی احتمال آسیب به مزارع و باغ‌ها وجود دارد بنابراین لازم است کشاورزان مراقبت‌های لازم را صورت دهند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید