کد خبر : ۲۵,۷۲۶
۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ۱۶:۲۶
رئیس آموزش و پرورش خارگ از عدم توانایی استفاده از نیروهای همجوار در آموزش و پرورش این منطقه، بنا به شرایط خاص آن خبر داد.
 عباس امید صبح امروز در نشست شورای آموزش و پرورش خارگ اظهار کرد: بازگشایی مدارس در پیش است و همه مسئولان در حال تلاش هستند تا به بهترین شکل ممکن این موضوع انجام گیرد.
 
وی افزود: آموزش و پرورش خارگ روند رو به جلویی داشته است و اعتقاد ما این است که اگر اتحاد خوبی بین مسئولان برقرار باشد، شاهد موفقیت‌های بیشتری خواهیم بود که در در خارگ اینگونه است.
 
رئیس آموزش و پرورش خارگ با اشاره به برنامه‌های در حال اجرا تصریح کرد: پروژه مدرسه شهید مطهری تا مرحله مناقصه پیش رفته است و در هفته دولت کلنگ‌زنی خواهد شد و امیدوارم نوسازی و افتتاح آن به‌زودی انجام شود، تعمیرات مدرسه ارشاد نیز با همکاری مدیریت عملیات عمومی خارگ در حال انجام است.
 
وی عنوان کرد: امیدواریم روند مدرسه شهدا را نیز بتوانیم با مساعدت‌های مالی استاندار تسریع بخشیم، البته شهرداری خارگ نیز در زمینه تعمیرات همپای ما تلاش می‌کند و همین همکاری‌ها باعث شده است تا در سطح استان، شاهد کسب رتبه‌های برتر توسط دانش آموزان و معلمان خارگ باشیم و در آینده شاهد ادامه این روند برتر آموزشی باشیم.
 
امید با اشاره به کمبود نیروی انسانی در خارگ اذعان کرد: شهرهای دیگر می‌توانند کمبود نیروی خود را از شهرهای همجوار تهیه کنند و با 6 ساعت آموزش، برای آنان 12 ساعت کارکرد در نظر گرفته خواهد شد، اما شرایط خارگ خاص است و به واسطه عدم ارتباط و سختی سفر، نمی‌توان از شهرهای همجوار نیرو درخواست کرد.
 
وی اضافه کرد: متاسفانه بانوانی که شغل شوهرشان صنعتی است و انتقال می‌یابند را نمی‌توان به زور در خارگ نگه داشت و این یکی از عوامل کاهش نیرو بوده و اگر چه مجوز جذب نیروی آزاد صادر نشده است، اما با توجه به شرایط خاص خارگ، خواستار این مسئله هستیم.
کلیدواژه ها: عباس امید جزیره خارگ 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید