کد خبر : ۲۵,۷۱۶
۲۰ مرداد ۱۳۹۳ ۱۶:۱۷
مردم خارگ در دیدار با نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان، خواستار حل مشکل سند مالکیت اراضی خود شدند.
مردم خارگ چهارشنبه شب در حضور نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری، پیگیر حل مشکلات چندین ساله این جزیره شدند.
 
در این دیدار، باقر حیاتی‌زیارتی، به عنوان نماینده مردم جزیره خارگ اظهار کرد: در سال‌هایی که مسکن مهر در هر نقطه از کشور ساخته می‌شد، نه تنها کوچکترین توجهی به مردم خارگ نشد، بلکه سند مالکیت اراضی خودشان نیز به آنها داده نشد.
 
وی تصریح کرد: بعد از گذشت سال‌ها، هنوز اقدام عملی در این زمینه انجام نشده است و خواسته ما این است که آیت‌الله حسینی‌بوشهری، این قضیه را به مقام معظم رهبری انتقال دهند و بگویند با توجه به اینکه جزیره خارگ قلب صنعت کشور است اما مردم آن در مضیقه هستند و مسئولین باید تلاش کنند تا برای این مردم مایه دلگرمی باشند.
 
وی با بیان اینکه مردم خارگ همیشه در صحنه حضور داشته‌اند و امروز باید به آنها بیشتر توجه شود، افزود: گاهی ادعا می‌شود که سالیانه 40 میلیارد تومان از طریق شرکت نفت در این جزیره برای خدمت‌رسانی به مردم هزینه می‌شود اما جنابعالی به عنوان شخصی که هر ساله در این جزیره حضور می‌یابید، بفرمایید چنین ادعایی قابل مشاهده است؟
 
زیارتی اشاره داشت: بسیاری از هزینه‌ها صرف موارد زیربنایی نمی‌شود. یکی از مشکلات ما در این سال‌ها کشتی بوده و تا کشتی در این جزیره حضور نیابد نمی‌توان گفت مشکل حل شده است، چراکه مسئولین سال‌هاست که وعده آن را داده‌اند اما در عمل چیزی مشاهده نشده است.
 
وی خاطرنشان کرد: یک کشتی که در حال حاضر به نام این مردم و به نوعی در اختیار آنهاست، ابتدا بلیط‌هایش برای نیروهای خود شرکت نفت رزرو می‌شود و مابقی آن در اختیار مردم قرار می‌گیرد. مگر چند بلیط به مردم داده می‌شود؟ در حالیکه ابتدا باید برای مردم باشد، چراکه شرکت نفت توانایی چارتر هواپیما را دارد اما مردم برای خروج از جزیره این توانایی را ندارند.
 
وی تصریح کرد: در زمینه فرهنگی، در حال حاضر فصل اوقات فراغت دانش‌آموزان است؛ اما چه فعالیت فرهنگی در این جزیره انجام می‌شود؟ هیچ نوع فعالیتی صورت نمی‌گیرد. در حالیکه گرو‌های تکفیری در کشورهای اطراف خلیج فارس به اعتقادات فکری ما می‌تازند، نیاز هست که بودجه‌ای برای این امر اختصاص یابد و برای تقویت عقاید فکری جوانان ما برنامه‌هایی اجرا شود. سال نیز سال فرهنگ است و همیشه دغدغه ما بحث آب و نان نیست و نیاز هست در این زمینه مدیریت جهادی واقعی شکل بگیرد.
 
این شخص تاکید کرد: حق آلایندگی خارگ، به صورت ویژه به خود این جزیره اختصاص نمی‌یابد و عوارض ساخت و سازهای شهرداری نیز توسط شرکت‌ها پرداخت نمی‌شود و عملاً دست شهرداری برای بهبود امکانات شهری خالی است. در حالیکه هر روز شاهد رشد تاسیسات شرکت‌های نفتی در این جزیره هستیم، باید به نسبت آن شاهد توسعه امکانات رفاهی برای مردم نیز باشیم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید