کد خبر : ۲۵۷
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۵۰
شرکت پایانه‌های نفتی ایران با شرکت‌های دانش‌بنیان تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد
شرکت پایانه‌های نفتی ایران در نخستین روز از برگزاری بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با سه شرکت دانش‌بنیان به‌منظور تکیه بر توانمندی سازندگان داخلی در سال رونق تولید، تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران، در آیین امضای تفاهم‌نامه این شرکت با سه شرکت دانش‌بنیان پارک علم‌وفناوری خوزستان، شرکت پتروتجهیزسپاهان و شرکت نگرش رایانه‌پویا ضمن تشریح فعالیت‌های شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: ماموریت اصلی این شرکت کمک به پشتیبانی و تداوم پایدار تولید نفت و گاز کشور است.

وی افزود: در شرایط کنونی، لازم و حیاتی است که این اطمینان حاصل شود متخصصان و کارشناسان داخلی دارای چنان توانمندی هستند که در بومی‌سازی قطعات و برطرف کردن نیازهای داخلی می‌توانند کمبودهای موجود را به نوعی جبران کنند.

وی از شرکت پایانه‌های نفتی به‌عنوان شرکتی فنی، تخصصی و حرفه‌ای در حوزه‌های دریافت، ذخیره‌سازی، اندازه‌گیری، صادرات، ارائه خدمات آزمایشگاهی و... یاد کرد و افزود: خارک بزرگ‌ترین شرکت پایانه‌های نفتی است که به لحاظ منابع فیزیکی و بافت تاسیسات حائز اهمیت است.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران ادامه داد: اگر بنا به دلیلی ساختار راهبردی شرکت پایانه‌های نفتی ایران اعم از مخازن ذخیره‌سازی و اسکله‌های صادراتی با اشکال به وجود بیاید بی‌شک با کاهش تکلیفی تولید روبه‌رو خواهیم شد، بنابراین نقش شرکت پایانه‌های نفتی در تولید نفت و گاز کشور مهم و حیاتی است.


اسدروز با بیان اینکه شرکت پایانه‌های نفتی ایران ماموریت‌گراست، تصریح کرد: اصلی‌ترین ماموریت این شرکت صادرات نفت کشور است و این صادرات در بستر دارایی‌های فیزیکی باید انجام شود.

مدیر شرکت پایانه‌های نفتی ایران از عسلویه به‌عنوان یکی دیگر از مناطق تحت فعالیت این شرکت یاد کرد و گفت: با توجه به ماهیت عسلویه، پهلودهی و اندازه‌گیری صددرصدی صادرات میعانات گازی در این منطقه انجام می‌شود؛ کار در عسلویه با یک گوی شناور آغاز و زمانی‌ که فازهای پارس جنوبی وارد مدار تولید شد، فعالیت این شرکت در عسلویه اجرایی شد.

این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: فرآورده‌های پالایشگاه آبادان در بندر ماهشهر به‌طور کامل از سوی همکاران شرکت پایانه‌های نفتی انجام می‌شود که نشان از نقش تاثیرگذار این شرکت در صنعت نفت دارد.

اسدروز اظهار کرد: همچنین راهبری پایانه جاسک هم با توجه به کار تخصصی آن، به همت همکاران شرکت پایانه‌ها انجام شده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید