کد خبر : ۲۵,۵۵۴
۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۰۷:۲۴
نشست مشترک مدیر پایگاه ملی میراث فرهنگی جزیره خارگ با رئیس دادگاه عمومی شهر خارگ
خارگ نیوز: نشست مشترکی فی مابین آقای حاجف فرد رئیس دادگاه عمومی شهر خارگ و شهرام اسلامی مدیر پايگاه ملی این جزیره برگزار شد.
به گزارش خارگ نیوز، در این نشست که در محل دفتر دادگاه خارگ برگزار شد مدیر پایگاه ملی میراث فرهنگی خارگ با ارائه گزارشی از وضعیت آثار تاریخی ثبت شده در این جزیره ، برنامه های آتی این پایگاه جهت حفظ و ضیانت از آثار تشریح کرد و گفت : جزیره خارگ با دارا بودن 5 اثر ثبتی غیر منقول و چند اثر ثبتی نا ملموس ظرفیت بسیار بالایی در حوزه میراث فرهنگی دارد و با رایزنی های صورت گرفته در آینده ای نزدیک با همکاری اداره کل میراث استان چند پرونده دیگر نیز جهت ثبت به اداره کل ثبت آثار وزارت میراث ارسال خواهد شد.

 

در ادامه شهرام اسلامی مدیر پایگاه خارگ با اشاره به نقش پیش گیرانه دادگاه عمومی خارگ در حوزه پیش گیری از وقوع جرم خواستار همکاری و حمایت ایشان شد و افزود : خسارت در حوزه میراث فرهنگی جبران ناپذیر بوده و میبایست با اقدامات حفاظتی ضمن حفاظت از محیط های پیرامون آثار تاریخی این فضا ها را برای متعرضین نا امن کرد.
دراین نشست رئیس دادگاه عموی شهر خارگ ضمن تبریک انتصاب مدیر پایگاه خارگ وجود آثار تاریخی به ویژه در جزایر را حائز اهمیت دانست و گفت : بر همه ما واجب است که در حفاظت از این آثار اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

 

حاجب فرد رئیس دادگاه خارگ با تاکید بر لزوم پیشگیری از وقوع جرم به ویژه در حوزه میراث فرهنگی اظهار کرد : با تعبیه نور و روشنایی مناسب در محیط های پیرامونی آثار تاریخی و همچنین نصب دوربین های پایش تصویری در این مناطق بایست در جهت حفاظت از آثار اقدام نمود.

 

رئیس دادگاه عمومی شهر خارگ با تاکید بر حمایت همه جانبه و لزوم همکاری دیگر نهاد ها و سازمان از میراث فرهنگی تاکید کرد : از همه ظرفیت های ادارات و شرکت های نفتی مستقر در منطقه بدین منظور میباست بهره برد.

 

در ادامه این نشست ظرفیت های همکاری و مشارکت نها ها و سازمان های مستقر در منطقه با پایگاه ملی میراث فرهنگی خارگ بررسی گردید.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید