کد خبر : ۲۵,۳۶۱
۱۵ فروردین ۱۳۹۳ ۲۲:۵۲
رئیس اداره بندر و دریانوردی خارگ، نقص فنی کشتی مسافربری خارگ را علت عدم صدور مجوز برای تردد آن اعلام کرد.
رئیس اداره بندر و دریانوردی خارگ در پی عدم تردد کشتی مسافربری فیروزه در مسیر خارگ – بوشهر و بالعکس و سرگردانی مسافران در روزهای پایانی نوروز، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خارگ اظهار کرد: یکی از وظایف سازمان بنادر و دریانوردی، حفظ ایمنی دریایی و سفرهای دریایی است.
 
بهمن نکیسا تصریح کرد: از همین رو شناورهای مسافربری برای ما اهمیت ویژه‌ای دارند و برای ما دارای اولویت خاصی هستند و همواره نظارت بیشتری بر روی آن‌ها داریم.
 
وی عنوان داشت: روز گذشته یکی از موتورهای شناور دریایی فیروزه در مسیر بوشهر به خارگ دچار نقص می‌شود و با یک موتور خود را به خارگ می‌رساند و مسئله ایمنی آن با توجه به حضور مسافران و حساسیت ما روی سلامت آنان، برای ما اهمیتی دو چندان پیدا کرد.
 
نکیسا اضافه کرد: ما در طی چند مرحله بازرسان خود را به داخل این شناور اعزام کردیم تا در صورت برطرف شدن مشکلات، مجوز تردد را برای آن صادر کنیم اما متاسفانه در آخرین مرحله نیز این شناور نتوانسته بود مشکلات موجود را برطرف کند و ما نیز برای حفظ جان مسافران، به این شناور اجازه تردد ندادیم.
 
نکیسا خاطرنشان کرد: وظیفه کشتیرانی‌هایی مثل کشتیرانی والفجر که در این مسیر کار می‌کند است که شناور ایمنی را در این مسیر قرار دهد به هر حال اتفاق یک بار رخ می‌دهد و هیچگاه هم خبر نمی‌کند و در صورت وقوع مشکلات جبران‌ناپذیری را به بار خواهد آورد و ما نیز وظیفه خود می‌دانیم در حمایت و حفظ جان مسافران رعایت نکات ایمنی را با دقت بیشتری انجام دهیم.
 
وی افزود: اداره بندر تنها ناظر بر مسائل حاکمیتی در دریا و آبراه‌ها است و یکی از این مسائل حفظ ایمنی آبراه‌هاست و قطعاً اگر در این زمینه ایمنی شناورها پایین باشد اجازه تردد به آن‌ها داده نخواهد شد تا خدشه‌ای به آن وارد نشود.
 
رئیس اداره بندر و دریانوردی خارگ اذعان کرد: ما از حضور شرکت‌های خصوصی در این مسیر استقبال خواهیم کرد و هیچ فرقی ندارد چه شرکتی این کار را انجام دهد مردم خارگ همیشه به ویژه در این ایام مشکل تردد داشته‌اند و امیدواریم مسئولان زمینه را برای ورود شرکت‌های خصوصی و تعدد حضور شناورهای مسافربری فراهم سازند تا در صورت بروز چنین مشکلاتی، مردم دچار سرگردانی نشوند و ما نیز تا آنجا که در بحث ایمنی مشکلی ایجاد نشود، با آن ها همکاری خواهیم داشت.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید