کد خبر : ۲۵,۳۵۵
۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ۲۲:۴۲
مجمع خیرین حامی ورزش خارگ با هدف توسعه ورزش در این جزیره تشکیل شد.
بخشدار سابق خارگ صبح امروز در نشست مجمع خیرین حامی ورزش خارگ گفت: در گذشته تیم فوتسال را با 25 میلیون تومان در لیگ نگه داشتیم، اما همین مساله حرکت بی‌سابقه در خارگ ایجاد کرد.
 
حسین حیدری با اشاره به مشکلات پیش رو عنوان کرد: ما در خارگ خود را مالک حساب نکرده و رهگذر دیدیم، به همین لحاظ توجهی به اینکه راه آسفالت است یا سنگلاخ نکردیم، اما همه اینجا هستیم و می‌دانیم شاید آمارهای مختلف و تکان‌دهنده‌ای از بزه و افسردگی در بین جوانان وجود داشته باشد و ورزش تنها راه نشاط و دوری از این مسائل و سرگرمی است که هم به واسطه خستگی‌ای که ایجاد می‌کند و هم به واسطه سرگرمی، اجازه ورود به بزه را به فرد نمی‌دهد.
 
حیدری با اشاره به سابقه ورزش خارگ تصریح کرد: در سال‌های گذشته سه بازیکن فوتبال در تیم منتخب استان داشتیم کشتی، وزنه‌برداری و سایر ورزش‌های ما فعال بود، هندبال، سنگ‌نوردی، دوچرخه‌سواری و رشته‌های دیگر را حمایت کردیم و همه رشد کردند و مقام‌آور شدند و این نشان می‌داد که استعداد وجود دارد، اما افت و خیز آن به این دلیل بود که نگاه ما همیشه به نفت بوده و یکی از دلایل عدم توسعه مناطق نفت‌خیز، اتکای بیش از حد به نفت بوده است.
 
وی اشاره کرد: ظرفیت شهر همیشه بیشتر از نفت بود، اما بازیکنان خوب ما در تیم‌ها نفت خلاصه شدند، صحبت ما این نیست که نفت وظیفه‌ای ندارد، بلکه اول باید از خودمان آغاز کنیم و وظیفه خودمان را انجام دهیم و شرطش هم این است که ورزش خارگ را بدون حضور نفت ببینیم.
 
حیدری افزود: برخی از وضعیت فکری، برخی از لحاظ ورزشی، برخی از جنبه مادی و برخی در کسوت مدیریتی می‌توانند کمک کنند، همه ما فرزندانی داریم و عشق همه فرزندان بازی کردن و دویدن است، این قدر که برای خرید تبلت، گیم‌ها و سایر لوازم مجازی هزینه می‌کنیم، اگر در ورزش هم هزینه کنیم پیشرفت خواهیم کرد، باید ورزش را به عنوان یک فرصت و سرمایه‌گذاری دید.
 
بخشدار سابق خارگ با اشاره به گلایه مردم از عدم حضور جمشیدی مدیرکل ورزش و جوانان استان در خارگ خواستار توجه ایشان به ورزش خارگ شد.
 
در این نشست، کسبه، معتمدین و حامیان خیر ورزش خارگ به بیان دیدگاه‌های خود در این زمینه پرداختند و در پایان، پس از رای‌گیری، اعضای مجمع خیرین حامی ورزش خارگ، متشکل از بهمن نکیسا، هادی گویایی، شاپور خدادادی، باقر حیاتی، حسین حیدری، جمشید شیخ‌زاده و محمد پرست آغاز به کار کرد و انتخاب رئیس مجمع، ایجاد صندوق حمایت از ورزش خارگ و حل مشکلات تیم فوتسال خارگ را در دستور کار نشست آینده خود قرار دادند.
 
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید