کد خبر : ۲۵,۳۵۱
۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ۲۲:۳۹
40 تن از هنرمندان برجسته کشور، در قالب بسیج هنرمندان، با حضور در جزیره خارگ، از مناطق عملیاتی این جزیره دیدن کردند.
 فرمانده بسیج سپاه ثارالله خارگ صبح امروز در جمع هنرمندان کشور اظهار کرد: شهدای این جزیره برای تثبیت نظام جمهوری اسلامی ایران کاری حسینی انجام دادند امیدوارم در راهیان نور بتوانیم نقش مردم خارگ در 8 سال دفاع مقدس، که بیش از 2800 بار مورد بمباران هوایی دشمن قرار گرفته است را بیان کنیم.
 
نادر تعاون کردار  افزود: برخی از مناطق در برهه‌ای از زمان جنگ مورد هجوم دشمن بودند اما خارگ از روز دوم آغاز جنگ تحمیلی، مورد هجوم رژیم بعثی قرار گرفت و تا روزهای پایانی نیز این ادامه داشت که با فداکاری همه اقشار، چه مردم و چه صنعتگران نفت، دو نقش اساسی ایفا کردند.
 
فرمانده بسیج سپاه ثارالله خارگ اضافه کرد: یکی از این نقش‌ها در پیروزی انقلاب اسلامی بود که با بستن شیرهای نفت بر روی کشتی‌های اسرائیلی و آمریکایی، زمینه پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم کردند و یکی اینکه با وجود تمام مشکلات در جنگ تحمیلی، حتی یک ثانیه هم صادرات نفت ایران قطع نشد.
 
وی عنوان کرد: ما در این جزیره هم شهید آب داشتیم، هم شهید آتش و شهید خشکی و مردم در این منطقه بصورت ویژه مقاومت کردند و وظیفه ماست که دین خود را به آنها ادا کنیم.
 
مدیر عملیات عمومی خارگ نیز در این دیدار اظهار کرد: باید حضور نخستین مهمانان نوروزی و کاروان راهیان نور به خارگ را تبریک بگویم و اعلام کنم که نفت مناطق جنوب به خارگ ارسال، و  98 درصد نفت کشور از این جزیره به سایر نقاط جهان صادر می‌شود.
 
هاشم حقیقی عنوان کرد: صادرات این حجم نفت، به همت همه جوانان این مرز و بوم و کسانی که در زمان جنگ حضور داشتند صورت گرفته است تا یک لحظه هم صادرات نفت ایران قطع نشود و حتی زمانی که اسکله‌ای وجود نداشت، حوضچه‌ای ایجاد کرده بودند که از آن طریق صادرات نفت انجام می‌شد و این کار با همدلی، نشاط و روحیه بالای این عزیزان در زمان جنگ عملی شد، بطوری که خود عراقی‌ها هم از این امر متعجب بودند.
 
حقیقی تصریح کرد: باید عنوان کنم که این جزیره به تعداد روزهای جنگ مورد حمله دشمن قرار گرفت و یقین بدانید که هر کس چشمداشتی به این کشور داشته باشد، ما با تمام جان خود در برابرش خواهیم ایستاد و این نه تنها سخن من، که سخن هم مردم و هم همه کسانی ست که در وزارت نفت هستند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید