کد خبر : ۲۵,۲۷۶
۱۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۷:۰۹
جشن مداد، مسابقات ورزشی و فرهنگی و نمایشگاه دستاوردهای کودکان خارگی در دبستان رستگاران این جزیره برپا شد.
ظهر امروز جشن مداد، با حضور دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی در دبستان رستگاران خارگ برگزار شد.
 
مرضیه کوهکن، مدیر دبستان رستگاران خارگ در حاشیه برگزاری این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خارگ اظهار داشت: این جشن هرساله برای دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی برگزار می‌شود که امسال همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر برگزار شد.
 
وی افزود: در این جشن، دانش‌آموزان با مدادهای خود خداحافظی کرده و به نوعی در عرصه‌ای جدید گام می‌گذارند و به نوعی از این پس به‌صورت حرفه‌ای در راه دانش گام برخواهند داشت.
 
کوهکن اضافه کرد: دانش‌آموزان در این جشن برای نخستین‌ بار قلم را به دست خواهند گرفت و هر کدام از آن‌ها با همین خودکار، احساس خود را از این روز بر روی کاغذ خواهد نوشت و این جمله برای سال‌های سال برای آن‌ها ماندگار خواهد شد.
 
وی تصریح کرد: این جشن با هدف تقویت انگیزه فراگیری علم و دانش در دانش‌آموزان و آماده کردن آنها برای نوشتن به وسیله خودکار برگزار شده است و به هر کدام از آن‌ها یک خودکار اهدا شد.
 
مدیر دبستان رستگاران خارگ با اشاره به اهمیت برگزاری مراسمی شاد و در خور نام انقلاب تصریح کرد: ما در این روز مسابقات ورزشی و فرهنگی را نیز با حضور دانش‌آموزان برگزار کردیم و به هر کدام از افراد برتر هدیه‌ای تعلق گرفت تا با برگزاری این مراسم شاد و مفرح، خاطرات شاد ایام‌الله دهه فجر در ذهن این کودکان ماندگار شود.
 
وی عنوان کرد: برپایی نمایشگاه دستاوردهای کودکان پیش دبستانی امام حسین (ع) و دبستان رستگاران، از دیگر برنامه‌هایی بود که همزمان با شروع دهه فجر برپا شد و ماکت‌ها، نقاشی‌ها و کاردستی‌های آن‌ها که برخی به وسیله وسایل قابل بازیافت و دورریختنی ساخته شده بود، در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید