کد خبر : ۲۵,۲۶۶
۱۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۷:۰۳
مسئول واحد HSE فلات قاره خارگ، از ارتقای سیستم پساب‌های صنعتی این شرکت خبر داد.
مسعود نوروزی سه‌شنبه شب در نشستی با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در خارگ اظهار کرد: با توجه به بازدیدهای رئیس کل واحد HSE فلات قاره به همراه مسئول HSE فلات قاره بهرگان که در هفته گذشته از دستگاه‌های ما صورت گرفت، برای رفع موارد آلاینده‌زا و مشکلات اصلی و با توجه به پیگیری‌های یکساله ما، نتیجه بر این شد که رفع مشکلات برای کل منطقه در دستور کار قرار بگیرد.
 
وی خاطرنشان کرد: تصمیم‌گیری اصلی در وزارت نفت باید گرفته می‌شد و آقای حافظی امر فرمودند که جزیره خارگ با توجه به اهمیت آن بصورت جداگانه مورد بررسی و اقدام قرار بگیرد.
 
مسئول واحد HSE فلات قاره خارگ عنوان کرد: همانگونه که همگان می‌دانند حوضچه نفتی ما خطرات بالقوه‌ای دارد و باید هرچه زودتر تکلیف آن مشخص می‌شد و این مسئله با توجه به اینکه ما جزء صنایع بالادستی محسوب می‌شویم، برای تصمیم‌گیری به وزارت نفت رفت.
 
وی ادامه داد: ما در سه محور اصلی اقدام کردیم که با توجه به ملاقاتی که در هفته گذشته با جناب مطهری صورت گرفت، ساخت حوضچه بتنی در دستور کار قرار گرفت و قرار بر این شد که این موضوع به پیمانکار واگذار شود که با توجه به مباحث حقوقی آن مورد اقدام قرار نگرفت و لذا مصوب شد حوضچه‌ای با ابعاد مناسب توسط خود شرکت فلات قاره ایجاد شود.
 
نوروزی عنوان کرد: تعیین تکلیف این حوضچه که بیش از 40 سال قدمت دارد کمی سخت بود اما در حال حاضر مراحل پایانی خود را طی می‌کند و مد نظر ما این است که مواد درون آن به عنوان مواد از رده خارج شده و غیرقابل استفاده تعیین شود تا به موازات کارهای مناقصه پروژه، ساخت حوضچه نیز آغاز شود.
 
وی اضافه کرد: محور دیگر ما ارتقای سیستم پساب‌های صنعتی فعلی بود که شرکت زلال ایران در سال 82 با توجه به فاکتورهای آلایندگی آن زمان آن را احداث کرد که با توجه به زمان بر شدن اجرای پروژه تغییراتی صورت گرفت و حال باید این سیستم ارتقا پیدا کند و پیش‌بینی ما این است که بتوانیم در آینده‌ای نزدیک تهدیدهایی که به سمت منابع ملی است و می‌تواند دریا و آب‌‎های زیرزمینی را آلوده کند را از حالت اضطرار خارج کنیم.
 
مسئول واحد HSE فلات قاره خارگ عنوان کرد: شرکت ملی و حفاری نیز جمع آوری ضایعات در پای دکل‌های حفاری را به عهده گرفته است و همانطور که می‌دانید گل‌های آن به عنوان ضایعات محسوب می‌شود.
 
وی افزود: ما برای رفع مشکل پیت و دکل‌های خود اقدام خواهیم کرد و خواسته ما از محیط ‌زیست این است که فضایی را در خارج از جزیره خارگ به ما اختصاص دهند تا بتوانیم با توجه به مرجانی بودن خارگ، ضایعات را به بیرون انتقال دهیم و آن‌ها را دپو کنیم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید