کد خبر : ۲۵۲
۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۴۲
ساخت مهمترین تجهیز طرح NGL خارگ توسط ایرانی‌ها/یک گام بلند برای تحقق رویای خاموش شدن مشعل‌ها در خلیج فارس
عملیات اجرایی ساخت تجهیزات مورد نیاز پروژه NGL خارگ در راستای طرح جلوگیری پایدار از سوزاندن گازهای همراه نفت، سال گذشته با حضور مهندس بورد مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران در شرکت رآکتورساز اهواز آغاز شده بود.
با حمایت شرکت نفت فلات قاره ایران از شرکت‌های داخلی و در سال رونق تولید، برج‌ جداسازی پروپان از گازهای شیرین شده به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات پروژهNGL خارگ توسط شرکت رآکتورساز اهواز ساخته و امروز شنبه ۷ اردیبهشت به منطقه عملیاتی خارگ حمل شد.


برج‌ جداسازی پروپان از گازهای شیرین شده در کمترین زمان ممکن (۵۵ روز) توسط این شرکت داخلی ساخته شده که به نوعی رکورد محسوب می‌شود.


از مزیت‌های این طرح می‌توان به صرفه‌جویی ارزی قابل توجه ساخت این برج‌ها در کشور اشاره کرد به طوری که نسبت به نمونه مشابه خارجی ۴۰ درصد ارزان‌تر بوده و کیفیت آن از کالای خارجی بالاتر است. همچنین برای نخستین بار در ایران طراحی، مهندسی، اجرا و ساخت این برج توسط یک شرکت ایرانی انجام شده است.


گفتنی است، عملیات اجرایی ساخت تجهیزات مورد نیاز پروژه NGL خارگ در راستای طرح جلوگیری پایدار از سوزاندن گازهای همراه نفت، سال گذشته با حضور مهندس بورد مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران در شرکت رآکتورساز اهواز آغاز شده بود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید