کد خبر : ۲۵,۱۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۲ ۱۶:۰۶
رئیس آموزش و پرورش خارگ، از کسب عناوین برتر استانی توسط این اداره خبر داد.
سید مهدی کازرونی سنگی ظهر امروز در جمع معاونین پرورشی استان، مدیران مدارس و دبیران پرورشی خارگ اظهار داشت: جزیره خارگ دارای 1281 دانش‌آموز، 62 کلاس درس با میانگین 21 دانش‌آموز در هر کلاس، 15 نفر همکار فرهنگی، 11 مدرسه که شامل 5 دبستانی ابتدایی، 2 دبیرستان دوره اول، 2 دبیرستان دوره دوم و دو هنرستان کار و دانش است.
 
وی با اشاره به سختی‌های زندگی در جزیره خارگ تصریح کرد: همکاران پر تلاش و ایثارگر ما، با جان و دل کار می‌کنند و مدیران هر سه دوره آموزشی و مربیان پرورشی که در خدمتشان هستیم نیز از این قاعده مستثنی نیستند و امیدواریم با همکاری این عزیزان، مسئولیت خطیر آموزش و پرورش دانش آموزان را به آنجایی برسانیم که لایق جوانان جمهوری اسلامی ست.
 
رئیس آموزش و پرورش خارگ با بیان برنامه‌های صورت گرفته افزود: خوشبختانه با تعاملی که بین مسئولان وجود دارد و همراهی آنان، مشکلی از بابت پیشبرد مسائل آموزشی نخواهیم داشت به ویژه اینکه امام جمعه‌ای در کنار ماست که خود جزو مربیان پرورشی محسوب می‌شود.
 
وی با اشاره به اجرای پروژه طرح شهاب توسط امام جمعه خارگ عنوان داشت: این پروژه که در خارگ پیاده‌سازی شد، با بودجه‌ای که امام جمعه محترم با پیگیری‌های صورت گرفته برای آن مهیا کردند و مشاورین و روحانیون متخصصی که از حوزه علمیه قم آوردند، در کشور منحصر به فرد و به واقع حرکتی انقلابی بود که جوانان را با تعالیم دینی و خوبی همراه ساخت و ثمره‌های آن را همه ما به عینه مشاهده کردیم.
 
کازرونی اذعان داشت: در زمینه آموزشی ما توانستیم در رشته‌های ریاضی و علوم انسانی رتبه اول استان و در علوم تجربی رتبه دوم استان را کسب کنیم و این با همت و تلاش معلمان و همکاران عزیز محقق شد.
 
وی اشاره داشت: خوشبختانه با برنامه‌هایی که اداره آموزش شرکت نفت اجرا کرد و تعاملی که با ما داشت و اساتید مجربی که به‌صورت پروازی از تهران برای آموزش جوانان کنکوری به سطح جزیره دعوت کرد، موفق شدیم امسال رتبه‌های بسیار خوبی در کنکور کسب کنیم.
 
رئیس آموزش و پرورش خارگ با بیان اینکه هوشمند شدن مدارس یکی از ضروریات به‌روزرسانی سطوح آموزشی است، تصریح کرد: در حال حاضر دبستان رستگاران جزیره خارگ، با صد درصد هوشمندی و قابلیت‌ها و ویژگی‌های فراوان، به عنوان یک مدرسه فوق هوشمند مطرح است و می‌توان گفت در کشور نمونه است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید