کد خبر : ۲۵,۱۴۹
۳۰ آبان ۱۳۹۲ ۱۴:۴۷
آتش‌سوزی ناشی از صاعقه در مخزن 500 هزار بشکه‌ای ذخیره‌سازی نفت خام پایانه نفتی خارگ با تلاش کارکنان صنعت نفت به طور کامل مهار و خاموش شد.
آتش‌سوزی ناشی از صاعقه در مخزن 500 هزار بشکه‌ای ذخیره‌سازی نفت خام پایانه نفتی خارگ با همت و تلاش حماسه‌سازان و کارکنان غیور صنعت نفت به طور کامل مهار و خاموش شد.
 
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به جزئیات این حادثه افزود: آتش‌سوزی ناشی از صاعقه که مقارن ساعت ١٣:٢٠ دقیقه امروز در یکی از مخازن ذخیره‌سازی نفت خام پایانه نفتی خارگ رخ داد، در ساعت ١٤:٣٥ دقیقه با همت و تلاش گروهی تیم عملیاتی صنعت نفت مستقر در این جزیره به طور کامل مهار و خاموش شد.
 
سید پیروز موسوی اطفای آتش‌سوزی مخزن یادشده را یک حماسه بزرگ توصیف کرد و افزود: گروه‌های تخصصی متشکل از بخش‌های ایمنی و آتش‌نشانی از شرکت پایانه‌های نفتی ایران، فلات قاره منطقه خارگ و پتروشیمی خارگ با یک طرح ضربتی و بلافاصله پس از وقوع حادثه در محل مستقر شدند و این عملیات پیچیده را با تمرکز فنی مدیریت و هدایت کردند.
 
وی افزود: صاعقه آسمانی درست بر روی پله مخزن وارد شده بود، این محل نقطه پر شعله آتش بود و به ناچار عملیات مهار و اطفای آتش را بسیار پیچیده می‌کرد؛ اما از آنجا که کارکنان صنعت نفت در خارگ تجربه ارزشمند سال های دفاع مقدس را داشتند و در روز و شب سال‌های جنگ تحمیلی همواره حماسه می‌آفریدند این بار نیز با عنایت و فضل الهی و توکل بر خداوند حماسه دیگری آفریدند و آتش‌سوزی مخزن ٥٠٠ هزار بشکه‌ای شماره ١٩ که ٣٦٠ هزار بشکه نفت ذخیره داشت را به طور کامل مهار کردند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید