کد خبر : ۲۵
۲۱ آذر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷
برگزاری محفل انس با قرآن کریم در جزیره خارگ
خارگ نیوز : عصر امروز،‌همزمان با مراسم شهادت امام سجاد علیه سلام ،‌امام چهارم شیعیان،‌برنامه ای با عنوان محفل انس با قرآن،‌ با حضور پرشور مردم،‌در مسجد امیرالمومنین (ع) این جزیره برگزار گردید.
به گزارش خارگ نیوز، عصر امروز،‌همزمان با مراسم شهادت امام سجاد علیه سلام ،‌امام چهارم شیعیان،‌برنامه ای با عنوان محفل انس با قرآن،‌ با همت ناحیه مقاومت بسیج خارگ و همکاری دفتر امام جمعه ی این جزیره و با حضور حجت الاسلام کمالی،‌امام جمعه خارگ،‌سرهنگ نادر تعاون کردار،‌ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خارگ،‌ حاج آقا کنعانی امام جمعه موقت اهل تسنن خارگ، حجت الاسلام محمد جوادی از قاریان برجسته کشوری و جمعی از دیگر از مسئولین،‌قاریان و با حضور پرشور مردم،‌در مسجد امیرالمومنین این جزیره برگزار گردید.
این مراسم با اجرای گروه تواشیح معراج از مسجد امیرالمومنین آغاز و با اجرای سرودی قرآنی از نونهالان پیش دبستانی مکتب القرآن امام حسین علیه سلام ادامه یافت.

در ادامه چرخی از قاریان برجسته اهل تسنن جزیره خارگ از مسجد جامع اهل تسنن با قرائتی چند از کلام الله مجید،‌گرمابخش این محفل بود و پس از آن نیز حجت الاسلام محمد جوادی از قاریان برجسته کشوری و اعظامی از اصفهان،‌با صوت دلنشین خود،‌این فضای روحانی و معنوی را دو چندان نمودند.

وی در ادامه با ذکر خاطره ای از عبدالباسط و جان دادن فردی در اثر تاثیر پذیری قرآن در روح و جان وی و همچنین اسلام آوردن بیش از 500 نفر در اثر صوت زیبای ایشان، ‌اضافه نمود: سعی کنید قرآن را با جان و دل گوش فرا دهید و از آن استفاده نمائید. چون خداوند نیز در همین کتاب آسمانی می فرمایند وقتی قرآن خوانده می شود اول پوست انسان واکنش نشان می دهد و بعد قلب نرم و آرام می شود و آماده پذیرش کلام الله می گردد.

وی افزود: شهید مطهری نیز در همین زمینه فرمودند که قرآن خود دارای ردیف،‌صوت و آهنگ خاصی است و بدون نیاز به هیچ صوت و ردیف و دستگاه موسیقیایی به راحتی در قلب انسان می نشیند و همین اثرات مثبت بسیار آن،‌شیعیان را ملزم می کند که ازین معجزات و اثرات حداکثر بهره را ببرند.

در دامه قرائت قرآن توسط سید عبدالوهاب حسینی صورت پذیرفت که وی به یادماندنی ترین و باارزش ترین خاطره خود از این محافل را قرائت در محضر مقام معظم رهبری در سال 72 بیان نمود.

اهدای جوایز به قاریان برتر و گروه های تواشیح پایان بخش این مراسم بود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید