کد خبر : ۲۳,۵۹۰
۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۵:۴۰
باد و باران در راه است
خارگ نیوز: سامانه ناپایدار جوی از اواخر وقت امروز وارد جنوب غرب کشور می‌شود که وزش بادشدید، بارش باران، طوفانی شدن دریا و گرم وسردشدن ناگهانی هوا را به همراه دارد.
به گزارش خارگ نیوز، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با توجه به نفوذ تدریجی سامانه ناپایدار جوی به مناطق جنوب غرب کشور از اواخر وقت امروز به تدریج بر میزان ناپایداری‌های جوی و دریایی افزوده می‌شود.
 
هادی سالاری افزود: پیش بینی می‌شود چهارشنبه به سبب وزش باد شدید جنوبی، و پنجشنبه تا دوشنبه هفته آینده به سبب وزش باد شدید شمال غربی خلیج فارس به تناوب مواج و طوفانی باشد.
 
او ادامه داد: همچنین فردا دمای هوا به طور محسوسی افزایش می‌یابد اما با ورود سامانه سرد بارشی از پنجشنبه، دما در اواسط این روز به طور ناگهانی ۶ تا ۱۲ درجه سلسیوس کاهش می‌یابد و روند کاهش دما تا شنبه در استان ادامه خواهد یافت. 
 
این کارشناس هواشناسی عنوان کرد: از اوایل وقت پنجشنبه تا ظهر جمعه شاهد وقوع رگبار باران و رعد برق، وزش باد شدید و احتمال ریزش تگرگ در استان خواهیم بود.
 
سالاری با توجه به شرایط پیش‌بینی شده از همه به ویژه دریانوردان و کشاورزان خواست موارد لازم را برای درامان ماندن از مشکلات و خسارات احتمالی در نظر بگیرند.
 
او همچنین بیان کرد: آسمان استان امروز بیشتر صاف همراه با غبار محلی است اما از اواخر وقت امشب در قسمت‌های شمالی و مرکزی وزش باد و افزایش ابر و فردا در برخی نقاط مه صبحگاهی پیش بینی می‌شود.
 
این کارشناس هواشناسی عنوان کرد: جهت وزش باد هم بیشتر جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۳۰ گاهی ۳۶ کیلومتر در ساعت و از امشب تا ظهر فردا در سواحل شمالی و مرکزی ۱۰ تا ۳۶ گاهی بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
 
سالاری افزود: ارتفاع موج امروز  ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و از بامداد فردا در بخش شمالی خلیج فارس ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی ۱۵۰ سانتیمتر پیش بینی شده است.
 
او بیان کرد: بندر امام حسن با ۸ و برازجان ۳۰ درجه سلسیوس کمترین و بیشترین دما را در شبانه روز گذشته داشته‌اند.
 
کارشناس هواشناسی بوشهر گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۵:۰۵ بامداد، مد اول دریا ساعت ۱۱:۱۰، جزر دوم ساعت ۱۷:۲۰ و مد دوم ساعت ۲۲:۵۵ خواهد بود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید