کد خبر : ۲۳,۳۵۳
۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۹:۱۲
خارگ نیوز: سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به اینکه درگمرک اسلام قلعه افغانستان حریق کامیون های حمل سوخت اتفاق افتاده که تعداد آن مشخص نیست، گفت: فعلا تعداد مصدومان مشخص نیست اما برنامه های انتقال مصدومان در دستور کار است.
به گزارش خارگ نیوز، مجتبی خالدی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: در مرز دوغارون در اسلام قلعه افغانستان که هم مرز مشترک با ایران است، عددهای حریق متغیر است اما بین ١٠٠ تا ٣٠٠ دستگاه کامیون عنوان می شود. 
 
وی ادامه داد: چیزی که مشخص است این است که احتمالا تعداد مصدوم ها زیاد باشد. بنابراین چند اقدام را انجام دادیم. در حال حاضر شش دستگاه آمبولانس در تایباد که نقطه صفر مرزی است مستقر هستند، ١٣ دستگاه آمبولانس و دو دستگاه اتوبوس از شهر های همجوار به سمت تایباد اعزام کردیم و بالگرد گناباد با متخصص طب اورژانس و پرستار های اورژانس و تجهیزات لازم به تایباد اعزام شده است.
 
وی افزود: بیمارستان ١٣۶ تخت خوابی تایباد در حالت آماده باش صد درصد قرار دارد و از طرف دیگر ترتیب حیدریه، تربت جام، گناباد، مشهد و مرکز عملیات وزارت بهداشت در تهران همه در آماده باش هستند. 
 
سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: تا این لحظه سه مصدوم افغانستانی از این حادثه به کشور ما مراجعه کردند که در حال درمان هستند، بیمارستان صحرایی مشهد نیز آمادگی اعزام نیرو را دارد. اولویت اولی که الان از سرکنسولی هرات و کابل در تماس هستیم بیشتر اطفاء حریق را مد نظر دارند و بیشتر اطفاء حریق هوایی را نیاز دارند.
 
وی ادامه داد: فعلا تعداد مصدومان مشخص نیست اما برنامه های انتقال مصدومان در دستور کار است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید