کد خبر : ۲۲,۹۲۹
۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۶:۳۲
خارگ نیوز: مهاجم بارسلونا که بهترین گلزن تاریخ لالیگا است، اکنون به عنوان دومین گلزن برتر این رقابت ها به عنوان بازیکن ذخیره هم به حساب می آید.
به گزارش خارگ نیوز و به نقل از بی ساکر، مدت هاست لیونل مسی بهترین گلزن تاریخ لالیگا محسوب می شود. پس از ستاره آرژانتینی دومین گلزن برتری که در حال حاضر در اسپانیا بازی می کند کریم بنزما است که ۱۷۹ گل به ثمر رسانده است. این در حالی است که تعداد گل های مهاجم بارسلونا به ۴۵۷ می رسد. حتی بازگشت فرضی کریستیانو رونالدو سایه ای روی این رکورد نخواهد انداخت چون ستاره پرتغالی تنها ۳۱۱ گل به ثمر رسانده است. شایستگی مسی بیش از این ها است چون او پادشاه گل در زمین و نیمکت است. 
 
رونالد کومان در دیدار یکشنبه شب بارسلونا برابر رئال بتیس به ستاره تیمش استراحت داد اما زمانی که نیمه اول با نتیجه یک بر صفر به نفع بتیس پایان یافت مجبور شد از کاپیتان آرژانتینی برای جبران نتیجه بهره ببرد. مسی تنها دو دقیقه پس از حضور در میدان گلزنی کرد. او تعداد گل هایش را به عنوان یک بازیکن ذخیره با بارسلونا به ۲۷ رساند. لئو با رکورد اسکار دی پائولا برابر شد. اکنون یک گل با خولیو سالیناس فاصله دارد. مهاجم بازنشسته باسکی با ۲۸ گل به عنوان بازیکن ذخیره بهترین آمار را در لالیگا به نام خود ثبت کرده است. 
 
فهرست پنج بازیکن برتر را والتر پاندینی با ۲۴ گل (در ۱۲۴ بازی) و مانولو سارابیا با ۲۲ گل (در ۱۴۴ بازی) تکمیل می کنند. مسی تنها یک گل با قرار گرفتن در صدر فاصله دارد اما در میانگین گل ها برتری آشکاری نسبت به سالیناس دارد. سالیناس در ۱۱۲ بازی ۲۸ گل به ثمر رساند اما مهاجم بارسلونا تنها به ۵۶ دیدار نیاز داشت. آمار این دو بازیکن ۰.۲۵ با ۰.۴۸ است. در حالی که ستاره آرژانتینی روزهای شیرینی را سپری می کند تنها برای بهترین گلزن لیگ شدن تلاش نمی کند بلکه هدفش این است در تمام بخش های گلزنی در اسپانیا حکمرانی کند. 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید