کد خبر : ۲۲,۷۰۱
۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۷:۳۸
از بارش باران تا تلاطم دریا و خیزش گردوخاک
خارگ نیوز: هواشناسی اعلام کرد: با ورودسامانه ناپایدار جوی، شنبه و یکشنبه در بوشهر بارش باران، تلاطم دریا، وزش تندباد و گردوخاک رخ می‌دهد.
به گزارش خارگ نیوز، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌ها نشان می‌دهد از امروز با نفوذ تدریجی یک سامانه ناپایدار جوی به استان، بر سرعت وزش باد‌های جنوبی افزوده خواهد شد و شنبه و یکشنبه هفته پیش رو در برخی ساعات  شاهد بارش باران، گاهی رگبار پراکنده باران همراه با رعدو برق و وزش تندباد لحظه‌ای خواهیم بود.
 
محمدرضا انصاری افزود: همچنین در این مدت با وزش باد ضمن ایجاد گردوخاک در برخی نقاط، در اغلب ساعات دریا مواج  پیش بینی می‌شود.
 
او ادامه داد: بنابراین امروز آسمان استان کمی تا قسمتی ابری همراه با وزش باد، گاهی افزایش ابر و فردا نیمه ابری تا ابری و بر روی دریا و در قسمت‌های شمالی استان همراه با بارش پراکنده باران خواهد بود.

 

این کارشناس هواشناسی عنوان کرد: جهت وزش باد هم جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ کیلومتر در ساعت و در سواحل و بر روی دریا ۱۴ تا ۴۶ گاهی تا ۵۶ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود.
 
انصاری گفت: ارتفاع موج نیز ۶۰ تا ۱۲۰ و به تدریج ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی ۲۱۰ سانتیمتر خواهد بود.
 
او همچنین بیان کرد: در شبانه روز گذشته عسلویه هم بیشترین و هم کمترین دما را داشته است؛ به طوری که دیروز دما در این شهر به ۳۰ درجه سلسیوس رسید و صبح امروز دما ۹ درجه سلسیوس بود. 
 
به گفته این کارشناس هواشناسی، صبح امروز به جز عسلویه بقیه شهرهای استان دمای بالای ۱۰ تا ۱۴ را ثبت کردند.
 
انصاری عنوان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۱:۰۷ بامداد، جزر اول دریا ساعت ۰۶:۵۳، مد دوم ساعت ۱۷: ۱۴ و جزر دوم ساعت ۲۲:۰۷  است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید