کد خبر : ۲۲,۴۷۱
۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۷:۱۳
دریانوردان بوشهری بی گدار به آب نزنند
خارگ نیوز: هواشناسی بوشهر اعلام کرد: خلیج فارس از عصر جمعه تا پایان یکشنبه به علت وزش تندباد، مواج است و از تردد‌های دریایی غیر ضروری باید پیشگیری شود.

به گزارش  خارگ  نیوز، معاون اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از عصر جمعه (۱۷ بهمن) تا پایان یکشنبه (۱۹ بهمن) به سبب وزش باد به نسبت شدید تا شدید جنوب شرقی، خلیج فارس به تناوب مواج خواهد بود.

زهرا راستگو افزود: شنبه و یکشنبه وقوع تندباد‌های لحظه‌ای با سرعت بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت، رگبار پراکنده باران، و رعدو برق به ویژه در قسمت‌های شمالی و مرکزی خلیج فارس پیش بینی می‌شود.

او ادامه داد: جمعه غرب و نیمه شمالی خلیج فارس، شنبه کل خلیج فارس و یکشنبه مناطق مرکزی و جنوبی خلیج فارس، تحت تاثیر وزش باد هستند.

معاون هواشناسی بوشهر بیان کرد: بر اثر وزش باد ارتفاع موج دریا در حدود ۱/۵ تا ۲ متر و در فراساحل گاهی بیش از ۲ متر خواهد شد.

راستگو گفت: در این مدت از تردد‌های دریایی غیر ضروری به ویژه تردد شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی خودداری شود.

او همچنین عنوان کرد: از امروز تا فردا (پنجشنبه) وزش ملایم باد، غبار محلی، در برخی نقاط مه صبحگاهی و در ساعاتی افزایش ابر از پدیده‌های غالب در استان خواهند بود. از جمعه با ورود یک سامانه ناپایدار جوی به استان، بر سرعت باد جنوبی افزوده خواهد شد و از شنبه تا اواسط دوشنبه هفته آینده در برخی ساعات بارش باران، گاهی رگبار باران، همراه با رعدو برق و وزش تند باد لحظه‌ای رخ می‌دهد.

معاون هواشناسی بوشهر افزود: تا فردا آسمان صاف تا کمی ابری همراه غبار محلی و در بعضی ساعات افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود و فردا در برخی نقاط مه صبحگاهی اتفاق می‌افتد.

راستگو گفت: جهت وزش باد را در این مدت شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج را ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر پیش‎بینی کرد.

او بیان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ۰۵:۵۴، مد اول ۲۷: ۱۲، جزر دوم دریا ساعت ۱۸:۴۹، مد دوم ساعت ۲۳:۵۹ است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید