کد خبر : ۲۱,۶۶۴
۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۷:۰۲
جابه‌جایی مسافر مسیر گناوه- خارگ از سر گرفته شد
خارگ نیوز: رئیس اداره بندر و دریانوردی گناوه گفت: جابه جایی مسافر مسیر بین بندر گناوه- جزیره خارگ که در چند روز اخیر به دلیل نقص فنی 2 شناور فعال در این مسیر متوقف شده بود، از سر گرفته شد.
به گزارش خارگ نیوز، رئیس اداره بندرودریانوردی گناوه گفت: جابه جایی مسافر بین بندر گناوه - جزیره خارگ که در چند روز اخیر به دلیل نقص فنی ۲ شناور فعال در این مسیر متوقف شده بود، با انتقال یک فروند کشتی از خط دریایی بوشهر- خارگ به این مسیر از سرگرفته شد.

 

داود بهادری روز یکشنبه افزود: این کشتی تا برطرف شدن مشکلات فنی شناور‌های مسیر گناوه - خارگ و تعیین و تکلیف آن‌ها در زمینه جابه جایی مسافر به جزیره خارگ و بالعکس سرویس‌دهی می‌کند.

 

وی اظهار کرد: حرکت این کشتی از مبدا جزیره خارگ ساعت ۱۱ و بندر گناوه ساعت ۱۳ هر روز تعیین شده‌است.

 

بهادری گفت: هر ۲ شناور "مهبد" و "ذوالفقار" که در مسیر گناوه به خارگ و بالعکس سرویس دهی مسافری می‌کردند، دارای نقص فنی هستند که بصورت موقت تا برطرف کردن مشکلات تردد آن‌ها در این مسیر ممنوع است.

 

رئیس اداره بندر ودریانوردی گناوه افزود: اجازه فعالیت مجدد شناور‌های مسافربری گناوه در صورت برطرف کردن نواقص و پس از تائید این اداره با صدور مجوز امکان پذیر است.

 

وی اضافه کرد: برای تردد ایمن مسافران و جلوگیری از حادثه جبران ناپذیر نیاز به یک فروند شناور مسافری باکیفیت در مسیر دریایی گناوه به جزیره خارگ ضروری است و این اداره از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این زمینه استقبال می‌کند.

 

بندرگناوه به عنوان پسکرانه خارگ نقشی مهم در جابه جایی ساکنان و شاغلان در شرکت‌های نفتی و پتروشیمی و مایحتاج موردنیاز به این جزیره دارد.

 

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر و در فاصله ۱۷ مایلی جزیره خارگ قرار دارد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید