کد خبر : ۱۸,۱۸۸
۱ دی ۱۳۹۹ ۲۰:۵۱
خارگ نیوز: سناتور جمهوری‌خواه از ایالت یوتا تاکید کرد، روسیه در انجام حمله سایبری به آمریکا با معافیت از مجازات عمل کرد و رئیس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا به نادیده گرفتن و ضعف داشتن در برابر روسیه ادامه می‌دهد.
به گزارش خارگ نیوز و به نقل از پولیتیکو، میت رامنی، سناتور جمهوری‌خواه از ایالت یوتا در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی گفت: آنچه این حمله بر آن تاکید دارد این است که روسیه با معافیت از مجازات عمل کرد. آنها از آنچه که ما می‌توانستیم با توجه به توانایی سایبری‌مان انجام دهیم، نترسیدند. آنها فکر نکردند که سیستم‌های دفاعی ما کاملا مناسب بودند. و آنها ظاهرا فکر نکردند که ما به شیوه‌ای تندتر پاسخ می‌دهیم.
 
وی افزود: حمله سایبری گسترده روسیه که آژانس‌های دولتی و زیرساخت‌های این کشور را هدف گرفت، نشان داد که دولت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به پرتاب موشک برای مختل کردن سیستم‌های فوق حساس آمریکا همچون زنجیره‌های تامین و خدمات عمومی نیاز ندارد. این حمله شدیدترین حمله در نوع خود تاکنون بوده است.
 
رامنی تاکید کرد: آنها برای مختل کردن سیستم‌های فوق حساس آمریکا به راکت نیاز ندارند. آنها به صورت بالقوه توانایی انجام این کار از راه دور و با کمترین هزینه را دارند.   
 
در حالی که مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و کارشناسان اطلاعاتی، روسیه را مقصر این حمله دانسه‌اند اما دونالد ترامپ، رئیس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا روز شنبه تئوری خود را مطرح کرد دال بر اینکه ممکن است مقصر این حمله چین بوده باشد.
 
رامنی گفت: اظهارت ترامپ تمایلش برای کم اهمیت جلوه دادن انتقادات از روسیه پوتین را منعکس کرد. فکر می‌کنم همگی به این درک رسیده‌ایم که زمانی که موضوع روسیه مطرح می‌شود، ترامپ یک نقطه ضعف و نقطه کور دارد.
 
وی افزود: به اعتقاد من، ترامپ احساس می‌کند هر آنچه که بر این دلالت داشته باشد که روسیه نیروی بدیمنی است یا اینکه روسیه با او آنطور که شایستگی دارد رفتار نمی‌کند، موجب میشود تا او از آن حمایت نکند. ترامپ نمی‌خواهد روسیه را به عنوان مشکل و یک عامل فوق‌العاده بد در عرصه جهانی بداند؛ چرا که این مساله دست‌کم بر روی خودش تاثیر منفی می‌گذارد. اما واقعیت این است که روسیه حقیقتا یک دشمن ژئوپلیتیکی است. آنها در تمامی جبهه‌ها مقابل ما می‌ایستند. آنها در حال حاضر بار دیگر به فضای سایبری‌مان حمله کردند.  
 
 این سناتور جمهوری‌خواه هم‌چنین تاکید کرد، تمایل رئیس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا برای اعمال حکومت نظامی در ایالت‌های کلیدی و انتصاب یک نظریه‌پرداز توطئه به عنوان بازرس ویژه برای کمک به تلاش‌هایش برای ابطال نتیجه انتخابات سه نوامبر واقعا "ناراحت‌کننده" و "احمقانه" است.
 
رامنی گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا واشنگتن را با یک سری تئوری‌ها و مسائل مربوط به توطئه ترک می‌کند که آنقدر احمقانه هستند که مردم سر خود را به نشانه تاسف تکان می‌دهند.
 
ترامپ روز جمعه در جریان نشستی در کاخ سفید درباره احتمال انتصاب "سیدنی پاول" به عنوان بازرس ویژه صحبت کرد. ترامپ حتی خواستار اعطای مجوز امنیتی به پاول برای آغاز کارش شد.
 
هنوز مشخص نیست که آیا ترامپ حقیقتا برای انتصاب پاول به عنوان بازرس ویژه تلاش خواهد کرد یا خیر؛ سمتی که توسط دادستان کل آمریکا تعیین می‌شود نه رئیس جمهور.
 
رامنی گفت: این اتفاق نمی‌افتد. این تلاش به هیچ جایی نمی‌رسد. می‌دانم که ترامپ در تلاش است تا به نتیجه‌ای متفاوت از آنچه خواست مردم آمریکا بود، برسد اما از بسیاری جهات این مساله حقیقتا ناراحت‌کننده و شرم‌آور است.
 
وی افزود: ترامپ می‌توانست آخرین فصل از دولتش را با یک پیروزی در رابطه با واکسن کرونا به پایان برساند. او به شدت تلاش کرده بود تا واکسن کووید 19 را تولید و آن را توزیع کند. او می‌توانست از کاخ سفید خارج شود و قهرمان این موفقیت فوق‌العاده شود. اما در عوض توجهش را به مسائل جانبی معطوف کرد و اکنون فصل آخر دولت او با این دیوانگی‌ها و جنجال‌ها شناخته می‌شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید