کد خبر : ۱,۷۸۲
۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۴۴
سرپرست سازمان فرهنگی شهرداری بوشهر:
زمینه‌های لازم برای هنرآفرینی هنرمندان فراهم شود
خارگ نیوز: سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر گفت: زمینه‌های لازم برای هنرآفرینی هنرمندان و ایجاد ارتباط دوسویه با مردم را فراهم کنیم.
به گزارش خارگ نیوز، احمد بارگاهی در نشست با هیئت‌امنای انجمن هنرهای تجسمی اظهار داشت: هنر و هنرمندان در توسعه فضای شهری و ایجاد نشاط و شور در جامعه نقش به سزایی دارد.

وی تصریح کرد: هدف ما در سازمان فرهنگی شهرداری این است که بیشترین تفاهم و همکاری را با هنرمندان داشته باشیم و به‌عنوان پلی بین مردم و هنرمندان، زمینه‌های لازم برای هنرآفرینی هنرمندان و ایجاد ارتباط دوسویه با مردم را فراهم کنیم.

بارگاهی اضافه کرد: به‌زودی در جلسه‌ای با شهردار بندر بوشهر، مسائل و مشکلات هنرمندان گرافیست کار و نقاش را مطرح خواهیم کرد و امیدواریم این مشکلات در حد توان شهرداری مرتفع شود.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر گفت: با توجه به نقش ویژه هنرمندان خصوصاً هنرمندان هنرهای تجسمی بوشهر در زیباسازی و گرافیک شهری، امیدواریم در قالب همکاری‌های بیشتر با مجموعه شهرداری بندر بوشهر این نقش پررنگ‌تر شود تا بتوانیم از پتانسیل‌های موجود در بندر بوشهر بیش‌ازپیش استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بوشهر نیز گفت: خلق تصاویر و نقاشی‌های مفهومی با کمک هنرمندان حرفه‌ای بوشهر از جمله برنامه‌های پیش روی ما در کمیسیون فرهنگی شهرداری است.

طاهره شمشیری افزود: درصورتی‌که فضای مناسبی برای این نقاشی‌های دیواری پیدا کنیم، قطعاً از پتانسیل هنرمندان بومی استفاده می‌کنیم.

عضو هیئت‌امنای انجمن هنرهای تجسمی بوشهر نیز گفت: هنرمندان حوزه هنرهای تجسمی با توجه به ماهیت هنرشان می‌توانند در زیباتر شدن سیمای شهری کمک یار شهرداری باشند.

علیرضا اسماعیلی بیان کرد: استان بوشهر و خصوصاً شهر بوشهر پتانسیل بالایی برای پیشرفت در زمینه هنرهای تجسمی دارد.

عضو هیئت‌امنای انجمن هنرهای تجسمی بوشهر خاطرنشان کرد: در حوزه ادبیات داستانی کودک استان بوشهر پتانسیل‌های خوبی داریم و می‌توانیم سالانه چند کتاب مصور از داستان‌های بومی – محلی منتشر کنیم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید