کد خبر : ۱۷,۵۴۲
۲۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۷:۱۴
خارگ نیوز: فرهنگستان هنر خبر داده است که علی نصیریان،عضو پیوسته این فرهنگستان شده است.
به گزارش خارگ نیوز، آن طور که در خبر ارسالی از سوی فرهنگستان هنر آمده است: "با پیشنهاد گروه تخصصی نمایش و ادبیات نمایشی و تصویب مجمع عمومی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، استاد علی نصیریان به عضویت پیوسته این فرهنگستان درآمد.
 
علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر، طی حکمی عضویت ایشان را ابلاغ کرد. در بخشی از این حکم آمده است:
 
با عنایت به مصوبه پانزدهمین جلسه مجمع عمومی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، و نظر به شایستگی‌ها و تجارب ارزشمند و سالیان سال تلاش و همت ستودنی جناب‌عالی در خلق آثار فاخر و ماندگار عرصه هنرهای نمایشی، به عضویت پیوسته این فرهنگستان منصوب می‌شوید.
 
استاد نصیریان که نقش‌هایی منحصربه‌فرد و ماندگار در تاریخ هنرهای نمایشی ایفا کرده است، عضو گروه تخصصی نمایش و ادبیات نمایشی فرهنگستان هنر بوده و در سال ۱۳۸۰ به‌عنوان چهره ماندگار ایرانی در رشته بازیگری تئاتر و سینما شناخته شد و نشان درجه یک هنری را نیز دریافت کرده است.
 
علی نصیریان متولد 1313 در تهران، از بازیگرانی است که بیش از نیم قرن در تئاتر، سینما و تلویزیون ایران حضور داشته و در آثار ماندگاری به ایفا نقش پرداخته است.
 
از جمله آثار سینمایی او می‌توان به گاو، آقای هالو، پستچی، ستارخان، دایره مینا، مهرگیاه، آفتاب نشین‌ها، فصل خون، جایزه، کمال الملک، جاده‌های سرد، کفش‌های میرزا نوروز، دزد و نویسنده، شیرسنگی، ناخدا خورشید، روز باشکوه، پول خارجی، برج مینو، بوی پیراهن یوسف، شاه خاموش، دیوانه‌ای از قفس پرید و جزیره آهنی و سریال‌های سربه‌داران، هزار دستان، گرگ‌ها، مش خیرالله صندقچه اسرار، همسایه‌ها و روزهای به یاد ماندنی اشاره کرد.
 
این بازیگر در بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر تقدیر شد که به بهانه این تقدیر، ایسنا با او گفتگوی مشروحی در آن مقطع داشته است که در این لینک قابل مشاهده است. 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید