کد خبر : ۱,۷۲۹
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۲۴
۲۵ درصد از املاک آموزش و پرورش استان بوشهر فاقد سند هستند
خارگ نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهرگفت: در زمان حاضر تنها ۲۵ درصد از املاک این نهاد فاقد سند هستند که تلاش می‌شود با همکاری دستگاه‌های مسئول این املاک سنددار شوند.
به گزارش خارگ نیوز؛‌ علیمراد کرمی روز یکشنبه در نشست کارگروه مستندسازی املاک آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: سند مالکیت حدود ۴۰ درصد از ۲۵ درصد املاک باقی مانده فاقد سند آموزش و پرورش استان به نام دولت و به نمایندگی سایر دستگاه‌های دولتی است که با درخواست گواهی بهره‌بردار از اداره کل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت امور اقتصادی و دارایی سند آن‌ها اخذ می‌شود.

وی اضافه کرد: بیش از ۸۰ درصد املاک فاقد سند اداره کل آموزش و پروش استان بوشهر در شهرستان‌های دشتستان، بوشهر، عسلویه و منطقه سعدآباد است.

کرمی گفت:هدف آموزش و پرورش استان بوشهر سنددار کردن همه املاک تا پایان سال ۹۹ است و اگر این امر محقق نشود در آینده باید منتظر مشکلات ناشی از آن بود به همین دلیل املاک فاقد سند باید تا یکسال آینده به سمت سنددار شدن پیش روند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: هزینه نقشه‌برداری از املاک فاقد سند بالاست و باتوجه به محدودیت مالی این اداره کل نیازمند حمایت دستگاه‌های مرتبط با فرایند لازم است .

کرمی خواستار همکاری کارشناسان اداره ثبت اسناد و املاک استان بوشهردر بازدید خارج نوبت از املاک آموزش و پرورش و همچنین ارائه نقشه شد و گفت: در صورت این همکاری، آموزش و پرورش متعهد می شود تا پایان سال به قانون حدنگار جامع عمل بپوشاند.

وی گفت: کارگروه‌های شهرستانی مستند سازی املاک در شهرستان‌ها و مناطق بوشهر، دشتستان، عسلویه و سعدآباد با حضور نمایندگان دستگاه‌های مسئول به فعالیت خود ادامه می‌دهند تا مشکلات املاک آموزش و پرورش رصد و پیگیری شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید