کد خبر : ۱۵,۷۸۴
۸ آذر ۱۳۹۹ ۱۹:۰۰
بارندگی باعث آبگرفتگی برخی منازل در تنگستان شد/ ریزش آوار دو منزل در گناوه خسارت جانی نداشت
خارگ نیوز: بارش‌ باران باعث آبگرفتگی برخی منازل در شهرستان تنگستان و ریزش آوار در دو منزل در شهرستان گناوه شد.
به گزارش خارگ نیوز، رئیس جمعیت هلال احمر تنگستان بیان کرد: بارندگی‌های گسترده دیشب و امروز در شهرستان تنگستان موجب آبگرفتگی معابر عمومی و برخی واحد‌های مسکونی شد.
 
علی منصوری ادامه داد: در پی آبگرفتگی منازل مسکونی در شهرستان تیم‌های تخصصی سیلاب برای تخلیه آب از منازل مسکونی و امداد رسانی به افراد حادثه دیده اعزام شدند.
 
او با اشاره به اعزام چهار تیم چهار نفره به مناطق حادثه دیده افزود: تیم‌های امداد و نجات موفق شدند آب را از ۱۱ واحد مسکونی با استفاده از سه دستگاه موتور پمپ و یک دستگاه لجن‌کش تخلیه کنند.
 
رئیس جمعیت هلال احمر تنگستان عنوان کرد: در این منازل ۱۱ خانوار شامل ۴۹ نفر سکونت داشتند که تیم‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر موفق به امدادرسانی به آن‌ها شدند.
 
ریزش آوار در گناوه بر اثر بارندگی
 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گناوه گفت:  نجاتگران این جمعیت به آسیب دیدگان از دو مورد ریزش آوار منزل کمک کردند.
 
عبدالعلی صیادی افزود: با اعلام مرکز کنترل و هماهنگی عملیات EOC مبنی بر ریزش آوار در یکی از محلات گناوه بلافاصله دو تیم امدادی به محل وقوع حادثه اعزام شدند و ضمن ایمن سازی و ارزیابی صحنه حادثه مشخص شد بر اثر بارندگی دو روز گذشته در شهرستان گناوه سقف خانه قدیمی دچار ریزش شده است.
 
او ادامه داد: در این حادثه به کسی آسیب نرسید و نجاتگران جمعیت هلال احمر ضمن آوار برداری و خارج سازی وسایل و لوازم خانه یاد شده توصیه‌های ایمنی را یاد آور شدند و اقلام امدادی مورد نیاز در اختیار حادثه دیدگان قرار گرفت.
 
 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گناوه عنوان کرد: همچنین در پی اعلام ریزش آوار یک واحد مسکونی دیگر بر اثر بارندگی در یکی از محلات شهرستان گناوه بلافاصله دو تیم امدادی به محله حادثه اعزام شدند.
 
صیادی گفت: در این حادثه خسارت جانی وجود نداشت، ولی منزل مسکونی تخریب شده بود که ضمن ارزیابی منزل یاد شده یک دستگاه چادر امدادی در محل نصب شد و اقلام زیستی نیز در اختیار آسیب دیدگان قرار گرفت.
 
او بیان کرد: از ساکنان خانه‌های قدیمی که سازه‌های غیر استاندارد و مقاومت بسیار پایینی دارند، می‎خواهیم نکات ایمنی را رعایت کنند و  هنگام بارندگی از اسکان در چنین خانه‌هایی بپرهیزند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید