کد خبر : ۱۵,۳۳۱
۲ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۱
بارش ۶۰ میلیمتر باران در بندر امام حسن دیلم
خارگ نیوز: از ساعت اولیه بامداد امروز تا کنون ۶۰ میلیمتر باران در بندر امام حسن دیلم باریده است.
به گزارش خارگ نیوز،کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار خارگ نیوز، گفت: از اوایل بامداد امروز که سامانه بارشی فعالیت خود را در استان بوشهر آغاز کرده تا کنون ۶۰ میلیمتر باران در بندر امام حسن دیلم باریده است.
 
پیام مساعدی افزود: سامانه بارشی اکنون در شمال استان فعالیت دارد به طوری که تا کنون در دیلم نیز ۱۳.۲ میلیمتر باران باریده و بارش‌ها به سمت گناوه در حال حرکت است.
 
او افزود: امروز  رگبار باران، رعد و برق، وزش تندباد، احتمال بارش تگرگ در نیمه شمالی استان شامل شهرستان‌های دیلم، گناوه، بوشهر، جزیره خارگ و بخش‌هایی از دشتستان رخ می‌دهد.
 
او ادامه داد: بر اثر فعالیت سامانه بارشی آبگرفتگی معابر عمومی در برخی مناطق، اصابت صاعقه، احتمال خسارت به محصولات کشاورزی، احتمال شکستگی درختان بر اثر وزش تندباد و افزایش ارتفاع موج در سواحل پیش‌بینی می‌شود.
 
این کارشناس هواشناسی توصیه کرد برای در امان ماندن از خسارت‌ها وزش باد و رگبار و تگرگ، از صعود به ارتفاعات خودداری شود، سازه های موقت تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها محکم شوند و از محصولات کشاورزی با توجه به احتمال بارش تگرگ و بارش های رگباری در مناطق مستعد مراقبت لازم صورت گیرد.
 
این سامانه بارشی تا پایان امروز فعال است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید