کد خبر : ۱۵,۲۸۱
۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۱
۷۰ درصد سربازان در بوشهر مشمول طرح مهارت‌آموزی هستند
خارگ نیوز: فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر گفت: کسب مهارت در زمان خدمت سربازی فرصت بی نظیری برای ورود به بازار کار است و ۷۰ درصد سربازان وظیفه در استان مشمول طرح مهارت‌آموزی هستند.
سردار خلیل واعظی فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر در نشست قرارگاه مهارت آموزی استان که به صورت ویدئو کنفرانس با فرمانده مرکزی قرارگاه مهارت آموزی کشور برگزار شد، بیان کرد: مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه با شعارجهش مهارت، جهش اشتغال و جهش تولید در یگان‌های مسلح استان بوشهر اجرا می‌شود.
 
او افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در صدد هستیم تا سال ۱۴۰۱ همه سربازان زیر پوشش مهارت‌آموزی قرار بگیرند و آموختن مهارت برای سربازان الزامی و اجباری شود.
 
فرمانده نیروی انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه دو سال فرصت مناسبی است تا هر شخصی بتواند یک مهارت فنی را بیاموزد، ادامه داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته میان قرارگاه مهارت آموزی و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، یگان‌های نظامی هر جا بتوانند حداقل ۹ نفر از سربازان را در یک مهارت ثبت نام خواهند کرد و سازمان فنی و حرفه‌ای برای آن‌ها کلاس برگزار می‌کند در صورتی که استاندارد تعداد افراد شرکت کننده در هر کلاس بیشتر از این تعداد است.
 
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر نیز با بیان اینکه ۲۰۰ حرفه مهارتی بر اساس ظرفیت‌ها در یگان‌های نظامی استان ارائه می‌شود، گفت: افزایش بهره وری کارکنان وظیفه و همچنین اشتغال پذیری سربازان پس از دوران خدمت، توانایی برخورداری از فرصت‌های اشتغال و به تبع برخورداری از مهارت‌های فنی ضمن خدمت، از مهمترین اهداف برنامه مهارت آموزی سربازان وظیفه نیرو‌های مسلح است.
 
عبدالمجید دراهکی با اشاره به اینکه اراده بر این است که تا دو سال آینده تمام سربازان گواهی‌نامه فنی و حرفه‌ای دریافت کنند، عنوان کرد: ارتقای بهره‌وری کارکنان نیرو‌های مسلح در مسیر اجرای مأموریت‌های خود و افزایش اشتغال پذیری سربازان از اهداف ما در قرارگاه مهارت آموزی سربازان است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید