کد خبر : ۱,۴۹۶
۳۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۸
ارتفاع امواج دریا در ‌‌خلیج فارس‌ به ۹۰ سانتیمتر رسید
خارگ نیوز:‌ مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از افزایش ناگهانی ارتفاع موج دریای خلیج فارس خبر داد و گفت: بر این اساس طی امروز و فردا نسبت به تردد در خلیج فارس به‌ویژه شناورهای کوچک و تفریحی هشدار داده می‌شود.

به گزارش خارگ نیوز، فرج‌الله شکوهی‌پور از افزایش پوشش ابر در برخی نقاط استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد در ساعاتی از وقت امروز و امشب، با افزایش پوشش ابر در برخی نقاط، وقوع رگبار پراکنده باران، رعدو برق و وزش تندبادهای لحظه‌ای به همراه گردوخاک و در نقاط مستعد با احتمال ریزش تگرگ مورد انتظار می‌باشد.

وی با بیان اینکه این ناپایداری‌ها در برخی ساعات بر روی دریا گسترش می‌یابد خاطر نشان کرد: این ناپایداری‌ها سبب رخداد تندبادهای لحظه‌ای و افزایش ناگهانی ارتفاع موج دریا در خلیج فارس می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به افزایش ارتفاع موج دریای خلیج فارس تاکید کرد: بر این اساس طی این مدت نسبت به ترددهای دریایی به ویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی در خلیج فارس هشدار داده می‌شود.

شکوهی‌پور آسمان استان بوشهر را کمی تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی دانست و افزود: وضعیت آسمان استان گاهی افزایش ابر و در برخی نقاط همراه با رگبار پراکنده باران، رعدو برق و وزش تندباد لحظه‌ای به همراه گردوخاک و طی صبحگاه در برخی نقاط مه رقیق پیش بینی می‌شود.

وی، جهت وزش باد در استان بوشهر را متغیر، بیشتر شمال غربی تا شمال شرقی دانست و گفت: سرعت وزش باد در استان بین 8 تا 32 کیلومتر در ساعت و در هنگام وقوع ناپایداری جوی گاهی بیش از 40 کیلومتر در ساعت ارزیابی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر ارتفاع موج دریا را 30 تا 90 سانتیمتر دانست وخاطر نشان کرد: ارتفاع موج دریا در استان بوشهر در ساعات بعدازظهر تا شب 60 تا 120 سانتیمتر و در هنگام وزش تندباد لحظه‌ای گاهی بیش از 120 سانتیمتر افزایش می‌یابد.

شکوهی‌پور بیان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت 08:06، مد دریا ساعت 16:05 و جزر دوم دریا ساعت 17:35 دقیقه است.


نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید