کد خبر : ۱,۴۹۰
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۶:۱۷
کشفیات مواد مخدر در جزیره خارگ افزایش چشمگیری داشته است
خارگ نیوز: بخشدار ویژه خارگ گفت: کشفیات مواد مخدر در جزیره خارگ افزایش چشمگیری داشته است.
به گزارش خارگ نیوز، محمود رضایی بعد از ظهر دوشنبه در نشست کمیته مبارزه با مواد مخدر جزیره خارگ اظهار داشت: یکی از راه‌های پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر کار فرهنگی است.

وی ادامه داد: باید مردم به‌ویژه خانواده‌ها از مضرات فردی و اجتماعی مصرف مواد مخدر آگاه شوند، آموزش و پرورش، اداره بهزیستی، شبکه بهداشت و درمان و سایر اعضای شورا از مهم‌ترین دستگاه‌های اجرائی در پیشگیری از اعتیاد هستند.

رضایی افزود: یکی از مهمترین و جدی ترین آسیب های اجتماعی در گستره سیاسی و جغرافیایی دنیا بحث مواد مخدر و گرایش مردم و بویژه جوان به سمت مواد مخدر است که یکی از تهدیدات اصلی در جامعه بشری محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: نگاه عمومی جامعه به فرد معتاد باید از حالت فعلی به حالت بیمار تغییر کند تا این افراد بتوانند به راحتی به جامعه، کار و کانون گرم خانواده خود بازگردند.

بخشدار ویژه خارگ تصریح کرد: گسترش آگاهی در مبارزه با مصرف مواد مخدر نیازمند همکاری و مساعدت تمامی مردم و مسئولین در تمامی حوزه ها می باشد. مبارزه با مصرف مواد مخدر زمینه ساز پرورش استعدادها و توانمندی های فرزندان برومند ایران اسلامی در راه توسعه و آبادانی کشور است.

وی افزود: در حوزه مبارزه با مواد مخدر بحث پیشگیری، آموزش و آگاه سازی از طریق وسایل ارتباط جمعی می تواند به حل مشکلات اساسی این موضوع کمک کرد.

رضایی گفت: خوشبختانه ادارات مختلف برنامه های خوبی در حوزه پیشگیری و برگزاری کلاس‌های آموزشی داشته اند اما مشکلاتی نیز در حوزه آسیب‌های اجتماعی وجود دارد که بایستی با همکاری همدیگر برای رفع آنها گام برداریم.

رئیس دادگستری جزیره خارگ اظهار داشت: مواد مخدر یک آسیب اجتماعی جدی و اکثریت پذیر است. اولین موضوع در بحث مبارزه با مواد مخدر پیشگیری است، پیشگیری در این حوزه یک بحث فراگیر بوده و محدود به یک نهاد یا مجموعه خاصی نیست که از جمله مهمترین موضوعات در این حوزه آموزش است.

رضا حاجب فرد افزود: در جزیره خارگ علت عمده مشکل در حوزه مواد مخدر بسته بودن محیط جغرافیایی و اقشار کارگری است. در حوزه نشاط اجتماعی و ورزش باید از زیر ساخت های موجود در جزیره خارگ به صورت برنامه ریزی شده استفاده و در اختیار جوانان و نوجوانان قرار گیرد.

وی افزود: در حوزه مبارزه مواد مخدر در بخش ویژه خارگ باید تمامی دستگاه‌ها با جدیت در این جلسات شرکت کنند و نسبت به ارائه راهکار مناسب برای مقابله با این پدیده شوم همفکری کنند و شرکت های مستقر در جزیره نیز موظف به آسیب شناسی و رفع مشکل باشند.

وی تصریح کرد: بدترین نوع آسیب اجتماعی، مواد مخدر بوده و سرمنشا اکثر مشکلات و جرایم است. در حوزه کشف مواد مخدر حسب اعلام فرماندهی انتظامی بخش، حدود ٢٠٠ درصد افزایش کشفیات نسبت به سال گذشته داشتیم که این نشان از اهمیت و حساسیت مسئولین در بخش ویژه خارگ در بحث مبارزه با مواد مخدر است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید