کد خبر : ۱,۴۸۶
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۰۴
احتمال طغیان ملخ صحرایی در ایران وجود دارد
خارگ نیوز: معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با توجه به وضعیت بارندگی‌ها و اقلیم کشور حمله ملخ‌ها در سه ماه آخر سال برای همه مناطق کشور وجود دارد.
به گزارش خارگ نیوز، خسرو عمرانی اظهار داشت: پیش‌بینی مبارزه با این آفت در سطح ۹۰۰ هزار هکتار از مزارع و مراتع شده است که باید تمهیدات اندیشیده و اقدام‌های لازم در این زمینه انجام شود.

وی تصریح کرد: در مرحله نخست هجوم ملخ صحرایی به کشور در بهمن‌ماه سال گذشته باهمت مردم، عزم مسئولان و کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی ۵۰ گروه به صورت زمینی و هوایی با این آفت مبارزه کردند.

عمرانی گفت: در سال گذشته ۱۰۴ هزار و ۳۱۵ هکتار از مزارع و مراتع استان بوشهر از وجود این آفت ناخوانده پاک‌سازی و با کمترین خسارت به بخش کشاورزی عوارض آن کنترل شد.

معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: هرچند در زمان حاضر مشکلی در زمینه حمله ملخ‌ها نداریم اما بر اساس گزارش دریافتی از سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) احتمال طغیان موج جدیدی از این آفت در ایران در ماه آتی، وجود دارد.

وی تصریح کرد: بر این اساس برخی از استان‌های کشور از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان با خطر حمله احتمالی ملخ‌ها روبرو هستند.

عمرانی خاطرنشان کرد: در این زمینه کارگاه آموزشی ملی سیستم‌های سم‌پاشی و تجهیزات مورداستفاده در مبارزه با ملخ صحرایی با حضور استادان سازمان حفظ نباتات کشور و شرکت‌های تولیدکننده سم‌پاش‌های یو آل وی، توربولاینر، تکنسین‌ها و کارشناسان حفظ نباتات سراسر کشور به منظور ایجاد آمادگی و اتخاذ شیوه‌های مناسب مقابله با این آفت برگزار شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید