کد خبر : ۱,۴۶۵
۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳
دغدغه مالی قشر ضعیف جامعه باید در حوزه سلامت برطرف شود
خارگ نیوز: استاندار بوشهر با تاکید بر کمک به افراد ضعیف از نظر بنیه مالی در عرصه ارائه خدمات درمانی گفت: رفع دغدغه مالی قشر ضعیف جامعه در حوزه سلامت باید در اولویت بیمه سلامت باشد.

به گزارش خارگ نیوز، عبدالکریم گراوند صبح امروز در نشست با مسئولان بیمه سلامت استان بوشهر با تاکید بر نقش ارائه خدمات درمانی مطلوب در آرامش جامعه و خانواده اظهار داشت: یکی از حوزه‌هایی که در آرامش و آسایش جامعه و خانواده اثرگذار است بیمه سلامت است که باید به این حوزه نگاه ویژه شود.

وی، با گرامیداشت هفته بیمه سلامت و قدردانی از خدمات مسئولان این حوزه افزود: حذف دفترچه‌های تکراری و رفع همپوشانی بیمه‌ها طرح بسیار مهمی برای کاهش و کنترل هزینه‌های درمانی و تداوم خدمات مطلوب به جامعه هدف است.

استاندار بوشهر حذف 20 هزار دفترچه بیمه‌ تکراری در استان بوشهر در اجرای طرح رفع همپوشانی بیمه‌ها را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با اجرایی شدن طرح نسخه نویسی الکترونیکی مشکلات بیمه‌ای و درمانی برطرف می‌شود که این مهم نقش مهمی در کاهش و کنترل هزینه‌های درمانی دارد.

گراوند با بیان اینکه نسخه‌نویسی الکترونیکی در جلوگیری از هزینه‌های اضافی درمانی جلوگیری می‌کند افزود: در شرایط کنونی اقتصادی کشور هرچند منابع مالی حوزه خدمات رسانی به ویژه درمانی کاهش نیافته ولی باید از پرت و هدر رفت هزینه‌ها در بخش‌های مختلف جلوگیری شود.

وی، اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی را طرح مناسب و درخور تحسین در راستای خدمات رسانی مطلوب به جامعه دانست و تاکید کرد: این طرح به قشر ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه کمک می‌کند تا رسیدگی به حل مشکلات مردم به ویژه افراد ضعیف در اولویت قرار بگیرد.

استاندار بوشهر کمک به قشر ضعیف جامعه را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: کمک به افراد ضعیف از نظر بنیه مالی در عرصه ارائه خدمات درمانی باید مورد توجه قرار بگیرد و در این راستا رفع دغدغه مالی قشر ضعیف جامعه در حوزه سلامت باید در اولویت بیمه سلامت باشد.

گراوند بیان کرد: با برنامه‌ریزی بهتر در حمایت از قشر ضعیف جامعه از آسیب‌پذیری آنان در عرصه‌های مختلف جلوگیری می‌شود.

وی، روان سازی خدمات درمانی را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: با روان سازی خدمات درمانی دغدغه مردم در حوزه سلامت برطرف می‌شود و یکی از این طرح‌ها اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی است که از هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌کند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه قدم‌های مهمی برای کاهش هزینه‌های درمانی مردم برداشته شده است افزود: ارتقاء سطح کیفیت در ارائه خدمات سلامت، کاهش پرداخت از جیب بیمه‌شدگان، رفع همپوشانی بیمه‌ای و بسط و گسترش خدمات درمانی مطلوب باید در اولویت قرار بگیرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید