کد خبر : ۱۴,۵۱۹
۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۲۲:۱۰
خارگ نیوز: رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ۴ سال اخیر بیش از ۱۵ میلیارد تومان برای زیرساخت علم و فناوری در استان بوشهر هزینه کرده است.
به گزارش خارگ نیوز، الله‌کرم اخلاقی ظهر امروز در نشست با رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر رسالت اصلی و راهبردی بنیاد نخبگان را جذب، شناسایی، توانمندسازی و زمینه سازی برای اثرگذاری نخبگان، سرآمدان و افراد مستعد برتر استان در زیست بوم پیرامونی دانست و اظهار داشت: بنیاد نخبگان حلقه وصل نهادهای فناورانه و دستگاه‌های اجرایی و صنایع با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
 
وی با بیان اینکه یکی از ماموریت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی در کشور است تصریح کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در 4 سال اخیر بیش از 15 میلیارد تومان برای زیرساخت علم و فناوری در استان هزینه کرده است.
 
رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر با اشاره به مشکلات بنیاد نخبگان استان بوشهر گفت: ساختمان بنیاد در شأن نخبگان استان بوشهر نیست و از لحاظ مالکیت نیز مشکلات فراوانی دارد، مسئولان باید برای احداث ساختمانی درخور شأن نخبگان و فرهیختگان استان همکاری کنند.
 
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر نیز با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های خدادادی و نیروی انسانی کارآمد در مسیر توسعه و پیشرفت اظهار داشت: استان بوشهر در ابعاد گوناگون صنایع نفت و انرژی، سواحل، گمرکات در کنار کشاورزی و نخلداری دارای ظرفیت‌های مهمی است که می‌تواند مهمترین عرصه برای پیشرفت استان در شاخص‌های گوناگون فراهم کند.
نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی، نیروی انسانی کارآمد را به عنوان مهمترین مولفه توسعه پایدار دانست و تاکید کرد: نیاز است که نخبگان استان در حوزه‌های مختلف و به‌خصوص در عرصه ظرفیت انرژی و دریا توانمندی خود را به منصه ظهور برسانند.
 
عبدالکریم جمیری با تاکید بر تشکیل بانک اطلاعاتی نخبگان استان بوشهر افزود: متناسب با اسناد بالادستی، سند آمایش سرزمینی، استعدادهای اقلیمی و نیازهای منطقه ای باید برنامه‌ریزی و طرح‌‌های لازم اجرا کرد.
 
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر، ایجاد بسترها و زیرساخت‌های لازم را برای جلوگیری از مهاجرت نخبگان از وظایف دولت دانست و تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی براساس سند راهبردی کشور در امور نخبگان و آیین‌نامه جذب نخبگان در سازمان‌ها و ادارات استعدادهای برتر و نخبگان استان را جذب و برای پرورش و اثرگذاری این استعدادها شرایط را برای آنها فراهم کنند.
 
نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تدوین برنامه برای نگهداشت و استفاده از نخبگان و جلوگیری از فرار مغزها گفت: اینطور نباشد که  نخبگانی را پرورش دهیم و بدون اینکه سودی از ظرفیت علمی آنها به کشور و استان برسد شاهد خروج آنها از کشور باشیم.
 
جمیری با اذعان به وجود ضعف‌ها و کمبودها در رسیدگی به وضعیت نخبگان خاطرنشان کرد: کمبودها مشهود است ولی با همین توان باید برنامه‌ریزی کنیم و با راهبرد مناسب برای پیشبرد برنامه ها و رسیدن به اهداف تلاش کنیم.
 
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای با انتقاد از انفعال و بی‌تفاوتی برخی از نخبگان بیان کرد: نخبه حقیقی کسی است که علاوه بر داشتن شرایط نخبگی، اقتضائات پیرامونی خود را تشخیص بدهد .

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید