کد خبر : ۱۴,۴۱۰
۲۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۲۱
خارگ نیوز: روز گذشته هواشناسی با اعلام هشدار دریایی سطح نارنجی (آمادگی) از اوایل روز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه تا اواخر روز جمعه ۲۳ آبان ماه نسبت به وزش باد شدید و گاهی تندبادهای لحظه ای (غالبا شمال شرقی)، رگبار باران و رعد و برق هشدار داد.
به گزارش خارگ نیوز، روز گذشته هواشناسی با اعلام هشدار دریایی سطح نارنجی (آمادگی) از اوایل روز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه تا اواخر روز جمعه ۲۳ آبان ماه نسبت به وزش باد شدید و گاهی تندبادهای لحظه ای (غالبا شمال شرقی)، رگبار باران و رعد و برق هشدار داد.
 
منطقه اثر مخاطره: غالباً نیمه شمالی خلیج فارس، نوار ساحلی استان (عمدتا سواحل و فراساحل شمالی و مرکزی)
 
اثر مخاطره: طوفانی شدن دریا و افزایش ارتفاع موج دریا
 
به گزارش خارگ نیوز، توصیه شده طی این مدت از ترددهای دریایی غیر ضرور به ویژه از تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی اجتناب گردد. همچنین در پی وزش باد شدید و وقوع طوفان تندری، در جهت محافظت از شناورهای پارک شده در سواحل، تاسیسات و زیرساخت‌ها در سواحل و بر روی دریا تمهیدات لازم اندیشیده شود.
 
همچنین در هشدار سطح نارنجی (آمادگی) هواشناسی تحت عنوان پیش بینی ورود سامانه بارشی جدید، وقوع رگبار پراکنده باران و رعدوبرق و وزش باد شدید و گاهی بسیار شدید با ورود سامانه بارشی و شروع موج جدیدی از ناپایداری های جوی، به تناوب طی روزهای چهارشنبه تا جمعه (۲۱ تا ۲۳ آبان ماه) در سطح استان و بر روی دریا (عمدتاً قسمت‌های شمالی و مرکزی و در برخی ساعات مناطق جنوبی استان) رگبار باران و رعد و برق (گاهی شدید) همراه با وزش باد شدید و گاهی تندبادهای لحظه ای (بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت) منتشر گردید.
 
زمان شروع: اوایل روز چهارشنبه (۱۳۹۹/۰۸/۲۱)      
 
زمان پایان: اواخر روز جمعه (۱۳۹۹/۰۸/۲۳)
 
نوع مخاطره: رگبار باران و رعد و برق، گاهی تگرگ و وقوع صاعقه، وزش باد شدید و گاهی تندبادهای لحظه‌ای
 
منطقه اثر: عمدتاً نوار ساحلی و مناطق شمالی و مرکزی و در برخی ساعات مناطق جنوبی استان
 
اثر مخاطره: آبگرفتگی معابر عمومی و مسیل‌ها در برخی مناطق، و اصابت صاعقه و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی، احتمال شکستگی درختان

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید