کد خبر : ۱۴,۳۳۷
۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۶:۰۰
هواشناسی از ورود سامانه بارشی همراه با رگبار پراکنده باران، رعدوبرق،تگرگ، و وزش باد شدید خبر داد و از دریانوردان خواست از چهارشنبه تا جمعه به دریا نروند.
خارگ نیوز: هواشناسی از ورود سامانه بارشی همراه با رگبار پراکنده باران، رعدوبرق،تگرگ، و وزش باد شدید خبر داد و از دریانوردان خواست از چهارشنبه تا جمعه به دریا نروند.
به گزارش خارگ نیوز،کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر اعلام کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده فعالیت سامانه بارشی از چهارشنبه  تا اواخر وقت جمعه بر روی خلیج فارس و استان است. بنابراین در این مدت در برخی ساعات ضمن افزایش سرعت وزش باد‌های به نسبت شدید شمال شرقی، در برخی نقاط نیز رگبار‌های پراکنده باران، تگرگ، صاعقه، و وزش تندباد رخ می‌دهد.
 
زهرا راستگو افزود: این سامانه بیشتر قسمت‌های شمالی و مرکزی و در برخی ساعات مناطق جنوبی استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
 
او ادامه داد: در این مدت رگبار باران و رعد و برق گاهی شدید همراه با وزش باد شدید و گاهی تندباد‌های لحظه‌ای با سرعت بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت رخ می‌دهد.
 
این کارشناس هواشناسی، آبگرفتگی معابر عمومی و مسیل‌ها در برخی مناطق، اصابت صاعقه و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی و شکستگی درختان را از پیامدهای فعالیت این سامانه بارشی عنوان کرد.
 
راستگو  تاکید کرد: در این مدت از تردد‌های دریایی غیر ضرور به ویژه تردد شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی خودداری شود. همچنین در پی وزش باد شدید و وقوع طوفان تندری، لازم است برای محافظت از شناور‌های پارک شده در سواحل، تاسیسات و زیرساخت‌ها در سواحل و بر روی دریا تمهیدات لازم اندیشیده شود.
 
او همچنین گفت: در ساعاتی از وقت امروز و فردا نیز گاهی بر تراکم ابر‌ها در آسمان استان افزوده می‌شود و احتمال وقوع رگبار پراکنده همراه با رعدوبرق و وزش تندباد بیشتر بر روی دریا دور از انتظار نخواهد بود.
 
پیش بینی ۲۴ ساعته وضعیت جوی و دریایی بوشهر
آسمان استان بوشهر تا پیش از ظهر فردا، صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، گاهی افزایش ابر و وزش باد و در فراساحل با احتمال رگبار پراکنده باران و رعدو برق و در اوایل صبح در برخی نقاط مه رقیق، پیش بینی شده است.
 
جهت وزش باد، متغیر، بیشتر شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۸ تا ۳۰ گاهی ۳۶ کیلومتر در ساعت و بر روی دریا گاهی بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
 
ارتفاع موج نیز ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و در فراساحل در برخی ساعات ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش بینی شده است.
 
فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا  ۰۰:۵۳ دقیقه بامداد، جزر اول ساعت ۰۹:۰۹، مد دوم ساعت ۱۶:۴۶ و جزر دوم ساعت ۲۰:۰۱ است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید