کد خبر : ۱۲,۹۸۶
۱ آبان ۱۳۹۹ ۲۰:۱۳
خارگ نیوز: وزارت خارجه ترکیه بیانیه مشترک یونان، مصر و بخش روم‌نشین قبرس درباره آنکارا را محکوم کرد.
به گزارش خارگ نیوز و به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت امور خارجه ترکیه امروز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: ادعاهای بی پایه و اساس علیه ترکیه در بیانیه پایانی نشست سه جانبه بخش روم‌نشین قبرس، یونان و مصر را تماماً رد کرده و انتشار آن را محکوم می‌کنیم.
 
وزارت امور خارجه ترکیه در این خصوص ادامه داد: اگر چه ۳ کشور مدعی حمایت از صلح و همکاری در مدیترانه شرقی هستند، اما هدف قرار دادن مداوم ترکیه در تمامی بیانیه‌های منتشر شده توسط آنها نشانگر نیت و غرَض واقعی این کشورها است.
 
گفتنی است، رأی الیوم دیروز گزارش کرده بود: عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر از سیاست باج گیرانه ترکیه در قبال اروپا در موضوع مهاجران به شدت انتقاد و آن را محکوم کرد.
 
السیسی در جریان نشست سه جانبه مصر، قبرس و یونان در نیکوزیا پایتخت قبرس، بر تقویت روابط با یونان و قبرس تاکید کرد و گفت که آنها الگوی موفقی در ترسیم مرزهای دریایی شأن ارائه دادند.
 
همچنین السیسی در ادامه حضور نظامیان خارجی که به طور نامشروع و بدون اجازه دمشق در سوریه حضور دارند را محکوم کرد و گفت که قطعنامه‌های شورای امنیت مرجع راهکار بحران سوریه است.
 
از سوی دیگر نخست وزیر یونان هم در جریان این نشست اعلام کرد که ترکیه سیاست توسعه طلبانه ای را دنبال می‌کند که تهدید کننده منطقه است.
 
وی گفت: سیاست‌های ترکیه به مشکلات در داخل ناتو منجر شده است. توافق دریایی ترکیه و لیبی نامشروع و غیرقانونی است. راهکار بحران لیبی باید بدون دخالت خارجی باشد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید