کد خبر : ۱۲,۳۳۵
۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۹:۱۹
هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز در حریم روستا‌ها را گزارش شود
خارگ نیوز: فرماندار بوشهر گفت:در راستای حفاظت و صیانت از آینده روستا‌ها هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز در حریم روستا‌ها را به بخشداری و جهاد کشاورزی گزارش کنند.
به گزارش خارگ نیوز، عباس جمشیدی فرماندار بوشهر ظهر سه‌شنبه در نشست بررسی مشکلات روستا‌های بخش مرکزی بوشهر بیان کرد: باید طرح‌های شاخص روستایی با هدف گذاری مشخص و در راستای توسعه روستا‌ها معرفی شود.
 
او با تاکید بر لزوم اجرای طرح فاضلاب روستای دویره و لایروبی رودخانه شور عنوان کرد: آزادسازی آب تالاب حله و مطالعات آن و انتقال آب از سد رئیس‌علی دلواری به دهستان انگالی در دستور کار قرار گیرد.
 
فرماندار بوشهر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های تلفن ثابت و تقویت آن تن‌دهی تلفن همراه در بخش مرکزی افزود: تفکیک اراضی و اسناد مالکیت اراضی از سوی منابع طبیعی در دستور کار باشد.
 
جمشیدی خواستار آزادسازی آب تالاب حله شد و گفت: تامین آب کشاورزی شهرستان بوشهر با جدیت دنبال شود.
 
او ادامه داد: بنیاد مسکن با بازنگری در قوانین به عنوان یکی از مهمترین عوامل خواهد توانست گام‌های مهمی در پیشرفت و توسعه روستا‌ها ایفا کند.
 
فرماندار بوشهر خروجی این‌گونه جلسات با حضور دهیاران و شوراها، مدیران و نماینده مردم در مجلس را موثر و مطلوب دانست و از مدیران اجرایی خواست در صورتی که مسئله‌ای در سطح دستگاه حل نمی‌شود به فرمانداری، استانداری و نماینده مجلس ارجاع کنند تا هر یک در حوزه فعالیت خود فرآیند را تسهیل کنند و به آن جنبه عملیاتی دهند.
 
جمشیدی با قدردانی از فعالیت شورا‌های اسلامی روستا و دهیاران در حل بحران‌های سیل و هجوم ملخ، گفت: شورا‌ها در سال‌های اخیر در حل مسائل و بحران‌های بیش از محدوده وظایف خود با فرمانداری معاونت و همکاری داشته‌اند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید