کد خبر : ۱۱,۱۶۵
۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۹:۰۷
سخنرانی مجازی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل
خارگ نیوز: رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (سه‌شنبه) چهارمین سخنرانی خود خطاب به مجمع عمومی سازمان ملل را که به صورت ویدیوی از پیش ضبط شده است، آغاز کرد.
به گزارش خارگ نیوز، گردهمایی امسال رهبران جهان در مجمع عمومی سازمان ملل تحت تاثیر پاندمی کرونا و کووید-۱۹ محدود شده است؛ این رهبران دیگر در مقر این نهاد در نیویورک حاضر نمی‌شوند و گزینه سخنرانی مجازی را برگزیدند. هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی تحت تاثیر این پاندمی با سخنرانی‌های از پیش ضبط شده مقام‌ها آغاز به کار کرده است.
 
پیش از این قرار بود ترامپ به عنوان تنها سخنران حاضر در صحن مجمع عمومی حاضر شود اما به دلیلی این حضور هم لغو شد و رئیس‌جمهوری آمریکا ترجیح داد سخنرانی ضبط شده‌ای ارائه دهد.اما این وضعیت همچنین بدین معناست که ترامپ آخرین حضورش را در دور اول ریاست جمهوری، پشت سکوی سخنرانی سبز رنگ سازمان ملل که برای نسل‌ها رهبران از آنجا با جهان سخن گفتند، از دست می‌دهد.
 
دونالد ترامپ، دومین سخنران این نشست است. پس از او سخنان اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه و سپس شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین، رهبران شیلی، کوبا، اردن، کره‌جنوبی، قطر، فیلیپین و مراکش پخش خواهد شد.  
 
براساس گزیده‌هایی از این ویدیو که کاخ سفید منتشر کرد، رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنانش از سازمان ملل متحد خواست تا چین را بابت کروناویروس "پاسخگو" کند.
 
او گفت: در نخستین روزهای انتشار این ویروس، چین سفرهای داخلی را محدود کرد، در حالی که اجازه خروج پروازها را از چین می‌داد و جهان را مبتلا کرد... سازمان ملل باید چین را بابت اقداماتش پاسخگو کند. دولت چین و سازمان جهانی بهداشت که عملا تحت کنترل چین است، به نادرستی اعلام کرد هیچگونه شواهد و مدارکی از انتقال انسان به انسان وجود ندارد.
 
او افزود: «مایه افتخار من است که خطاب به مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کنم. هفتاد و پنج سال بعد از پایان جنگ جهانی دوم و تاسیس سازمان ملل، ما بار دیگر درگیر یک چالش جهانی شده‌ایم. ما نبردی را علیه دشمن نامرئی، ویروس چین، به راه انداختیم، ویروسی که جان افراد بیشماری را گرفته و ۱۸۸ کشور جهان را درگیر کرده است.
 
و ایالات متحده بزرگترین بسیج نیروها را از زمان جنگ جهانی دوم انجام داد. ما به سرعت برای افزایش تولید تجهیزات حفاظت شخصی و ونتیلاتور اقدام کردیم و مازاد تولیدی ایجاد شد که به ما اجازه داد آنها را با دوستان و شرکایمان در سراسر جهان به اشتراک بگذاریم.  
 
ما درمان‌های نجات‌دهنده‌ای را رهبری کردیم که توانستیم نرخ تلفاتمان را ۸۵ درصد از آوریل کاهش دهیم. به لطف اقداماتمان، واکسن‌های ما در فاز نهایی آزمایش بالینی هستند. ما تولید انبوه آنها را انجام دادیم تا به محض تایید آنها را توزیع کنیم. ما این واکسن‌ها را توزیع خواهیم کرد و این ویروس را شکست خواهیم داد. ما به این پاندمی خاتمه خواهیم داد. و ما وارد یک دوره بی‌سابقه از همکاری و شکوفایی و صلح خواهیم شد.   
 
در حالیکه ما این آینده روشن را دنبال می‌کنیم، باید کشوری را که این طاعون را در جهان به راه انداخت، مجازات کنیم: چین. در نخستین روزهای انتشار این ویروس، چین پروازهای داخلی را محدود کرد، اما اجازه خروج پروازها از چین را داد و جهان را مبتلا کرد. چین ممنوعیت‌های مسافرتی مرا به کشورشان محکوم کرد، در حالی که خودشان پروازهای داخلی را محدود کرده و شهروندانشان را در شهرها قرنطینه کرده بودند. دولت چین و سازمان بهداشت جهانی که عملا از سوی چین کنترل می‌شود، به نادرستی ادعا کردند که هیچگونه شواهد و مدارکی از انتقال انسان به انسان وجود ندارد.  
 
آنها بعدا به غلط گفتند مردمی که علایم ندارند نمیتوانند بیماری را انتقال دهند سازمان ملل باید چین را پاسخگو کند . علاوه بر این چین هر ساله میلیون ها میلیون پلاستیک وارد طبیعت می کند و به اقیانوس ها می ریزد و آب های کشورهای دیگر را الوده می کند  و بیش از هر کشوری در جهان جو را الوده می کند دی اکسید کربن چین تقریبا دو برابرایالات متحده است و به سرعت در حال بالا رفتن است برعکس پس از خروج من از توافق آب و هوایی سال گذشته ایالات متحده توانست میزان دی اکسید کربن خود را بیش از دیگر کشورها کاهش دهد. آن کسانی که به ایالات متحده حمله می کنند و اقدامات الوده کننده چین را نادیده میگیرند به طبیعت علاقه ای ندارند.آنها تنها می‌خواهند آمریکا را مجازات کنند . من چنین چیزی را تحمل نمی‌کنم. چنانچه سازمان ملل می‌خواهد سازمانی موثر باقی بماند باید روی مشکلات حقیقی جهان تمرکز کند.  
 
رئیس‌جمهوری آمریکا گفت برای مقابله با ویروس کرونا، همه اقدامات لازم انجام شده و سه واکسن در مراحل واپسین آزمایش هستند. ‎
 
رئیس‌جمهوری آمریکا از تروریسم،‌ بردگی، نقض حقوق زنان، سرکوب مذهبی و پاکسازی اقلیت‌ها و نقض حقوق بشر به عنوان مسائل اصلی جهان نام برد و گفت سازمان ملل باید در این زمینه‌ها متمرکز شود تا ماموریت اصلی خود را انجام دهد.
 
‎ ترامپ با اشاره به برخی اقدامات دولتش در سال‌های گذشته گفت: ما از توافق بسیار بد هسته‌ای با ایران خارج شدیم.
 
او گفت هرگز درباره خاورمیانه به اندازه امروز خوش‌بین نبوده‌ام و تلاش می‌کنم توافق‌های صلح تازه‌ای در این منطقه اجرایی کنیم. ‎
 
رئیس جمهوری ایالات متحده گفت سیاست او در اولویت قرار دادن آمریکا بوده و این کاری است که همه باید در مورد کشور خودشان انجام بدهند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید